Hayatının kurtarışını yaptı

Fenerbahçe'nin başarılı kalecisi Rüştü, sezon boyunca süren
'gidecek mi, kalacak mı?' tartışmasına son noktayı koydu ve Barcelona ile anlaştığını açıkladı.

LYON - Fenerbahçe'nin başarılı kalecisi Rüştü, sezon boyunca süren
'gidecek mi, kalacak mı?' tartışmasına son noktayı koydu ve Barcelona ile anlaştığını açıkladı. Milli kaleci Rüştü Reçber, Joan Laporta'nın,
İspanya'nın Barcelona Kulübü'ne başkan seçilmesinin ardından bu kulübe transfer olduğunu söyledi. FİFA Konfederasyon Kupası'na katılmak üzere Fransa'ya giden Milli Takım kadrosunda yer alan Rüştü, kendisinin Laporta ile daha önce görüşüp protokol imzaladığını belirterek, "Laporta ile bir yılı opsiyonlu olmak üzere 5 yıllık sözleşme imzaladım. Benim ismimi başkanlık seçiminde kullanmasına izin verdim. Şimdi Barcelona'ya transfer oluyorum. Hayallerimde Avrupa'da büyük bir takımda oynamak vardı, bunu gerçekleştiriyorum. Türk futbolunu ve kalecesini en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım" dedi.
'Futbolu Türkiye'de bırakırım'
Milli kaleci, Barcelona'nın kendisine Fenerbahçe Kulübü'nün teklifinden çok üstünde bir teklif yaptığını vurgulayarak şunları söyledi: "Bu teklifi alınca başkanımız Aziz Yıldırım'a ilettim. Başkanla uzun ve detaylı konuşmadık, sadece Barcelona'nın teklifini ilettim, başkan ve Fenerbahçe yönetimi bana verebilecekleri en iyi teklifi verdiler, ancak ben hayallerim olan Avrurapa'da Barcelona gibi büyük bir takıma gidiyorum. Yaşım 29. Kaleciler dünya standartlarında 35 yaşın üstünde bile oynayabiliyorlar. Benim idealim Barcelona'da forma giydikten sonra Türkiye'ye gelip futbolu Fenerbahçe'de bırakmak."
Fenerbahçe'nin, İspanyol kulübünün verdiği ücreti önermesi durumunda bile kararından vazgeçmeyeceğini belirten başarılı kaleci, "Bu çok önceden verilmiş bir söz ve bu sözden vazgeçmem mümkün değil. Ön protokol imzalamış olmam beni çok da bağlamıyor ama futbol yaşantıma Avrupa'da devam etmek istiyorum. Fenerbahçe kulübü yöneticileri bana büyük bir anlayış gösterdiler; onlara da çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. Tecrübeli eldivenin, önümüzdeki günlerde Barcelona ile yıllığı 2.5 milyon dolardan olmak üzere resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor.
(Spor Servisi)