'Hayatta her istediğimiz olmuyor'

'Hayatta her istediğimiz olmuyor'
'Hayatta her istediğimiz olmuyor'
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, ihtiyaç duydukları bölgelere nokta transferler yaptıklarını söyledi.

ANKARA - Mehmet Özdilek, transfer konusunun ne hocaların ne de kulüp yönetimlerinin tekelinde bir konu olmadığını belirterek, şöyle konuştu:
"Nasıl ki hayatta her istediğimiz olmuyorsa, bu futbolda da geçerli. Çünkü hayatı tek başımıza yaşamıyoruz. Kulübü de tek başımıza yönetmiyoruz. Kararları etkileyen etkenler var. Geçmişte alınmış kararlar, gelecekle ilgili beklentiler, futbolcular, yönetim, teknik kadro, taraftarlar var. Bunların hepsi bir bütün. Koşulları da bu bütünün tarafları belirliyor."

İstedikleri bölgelere ihtiyaçları doğrultusunda nokta transferler yaptıklarını ifade eden Özdilek, şöyle devam etti:
"Yerli veya yabancı futbolcu konusunda sınırların öneminin kalmadığı bir çağda yaşıyoruz. Bu ayrımı yapmak bu çağda çok anlamsız. En evrensel spordur futbol . Evrensel bir alanda içimize kapanarak nasıl başarılı olabiliriz. Eksik olan bölgelere oyuncu takviyesi yaptık. Yeni forvetimiz ise taraftarımız olacak."

"GENÇLERBİRLİĞİ, VAZGEÇMEYENLERİN TAKIMI"

Mehmet Özdilek, Ankara'nın güzel ama eğlencesinin az bir kent olduğunu vurgulayarak, "Gençlerbirliği, bu şehrin en eğlenceli yanlarından biri. Ankaralılar maça gelseler bunu fark edecekler" diye düşüncelerini dile getirdi.

Gençlerbirliği taraftarının potansiyelinin bütün Anadolu kulüplerinden fazla olduğuna dikkati çeken Özdilek, "Gençlerbirliği, vazgeçmeyenlerin takımı. Basında takımının adını görmüyor, televizyonda yorumcular takımını konuşmuyor ama taraftar vazgeçmiyor. Bu bize de gazetecilere de örnek olmalı. Biz kazanmayı, siz de bu güzelliği görmekten vazgeçmeyeceksiniz" ifadelerini kullandı.

Ankara'daki spor basınının durumunun ise üzüntü verici olduğunu savunan Özdilek, "Futbolun Ankara'da daha çok gazeteciye istihdam sağlaması lazım. Ankaralı gazeteciler Ankara'ya, haliyle Gençlerbirliği'ne ve Ankaragücü'ne daha çok ilgi göstermeliler. Bu birlikteliği sağlamamız lazım" diyerek sözlerini tamamladı. (AA)