Haydi kızlar Bahar Mert'in okuluna!

Bayan Voleybol Milli Takımı'nın eski kaptanlarından ve Türk Telekom'un başarılı pasörü Bahar Mert, Ankara'da voleybol okulu açıyor.

ANKARA - Bayan Voleybol Milli Takımı'nın eski kaptanlarından ve Türk Telekom'un başarılı pasörü Bahar Mert, Ankara'da voleybol okulu açıyor. 'Bahar Mert Voleybol Okulu' ismiyle eğitim verecek okula, 7-14 yaş grubunda, voleybolu seven ve oynamak isteyen her kız çocuğu kayıt yaptırabilecek. Filenin Sultanları'nın kaptanlığını da yapan Mert, 22 yıldır voleybol oynadığını ve spordaki bu kazanımlarını aktarmanın zamanının geldiğini düşündüğünü belirtti.
Hiçbir ticari kaygıları bulunmadığını ifade eden milli voleybolcu şöyle konuştu: "Voleybol antrenörü Cengiz Akarçeşme de projenin içinde. Ben voleyboldan önce cimnastik, atletizm ve yüzme ile ilgilenmiştim. Bu deneyimlerimin ilerleyen yıllarda kendi performansımı pozitif yönde ve çok yönlü olarak etkilediğini gördüm. Bu yüzden oluşturmayı düşündüğüm yapının içinde spor biliminin çok yönlü etkileşimlerini kullanmak istiyorum." Okulun çalışmalarına Ankara Çukurambar'da bulu- nan Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nde 24 Kasım'da başlaması bekleniyor. (Spor Servisi)