Hedef büyük, Mustafa Denizli göreve

A Milli Takım'ın ve Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Mustafa Denizli, İkinci Lig A Kategorisi ekiplerinden Vestel Manisaspor ile protokol imzaladı.

İSTANBUL - A Milli Takım'ın ve Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Mustafa Denizli, İkinci Lig A Kategorisi ekiplerinden Vestel Manisaspor ile protokol imzaladı. Polat Rönesans Oteli'nde düzenlenen toplantıyla yapılan anlaşma kamuoyuna duyrulurken, Denizli zorlu işleri sevdiğini ve yeni görevinde başarılı olacağına inandığını söyledi. Ulusal ve uluslararası alanda, futbolda yapabileceklerini 14 yıl önce kafasına koyduğunu kaydeden Denizli, "Bunların önemli bir bölümünü gerçekleştirdim. Yıllardır kafamda böyle bir proje vardı. Bu proje bana hiç yabancı gelmedi. Bir anlamda kafamdaki projenin hayata geçirilmesi artık gerçekleşiyor" dedi.
Denizli düşüncelerinin zaman zaman Türk toplumu tarafından algılanmadığını da kaydederek, "Ancak ben çizgimden hiçbir zaman sapmadım. Bir lider ile birlikte aynı çizgi üzerinde yürüyeceğim. Zorlu bir yarışın içine giriyoruz. Ben hiçbir zaman 'başaramam' diye düşünmedim. Önümüzdeki yıl Vestel'in bölge halkı ile bütünleşmesi 2. Lig'deki heyecanı tüm Türkiye'ye yayılacak" şeklinde konuştu. Vestel Manisaspor ile ön protokol imzaladıklarını, asıl töreni Manisa'da gerçekleştirmeyi düşündüklerini belirten Denizli, hedeflerinin sadece Süper Lig'de mücadele etmek değil üst sıralarda yer almak olduğunu kaydetti.
Zorlu: En iyisini istiyoruz
Sözleşmesinin iki yıllık olacağını ve yardımcılığını Ali Gültiken'in yapacağını kaydeden Denizli, her zaman uzun süreli çalışmalar gerçekleştirdiğini anlattı. Denizli, Manisa'ya devletin bir stat yaptıracağına olan inancını da dile getirerek, şehrin iddialı bir takımı taşıyacak stada ihtiyacının bulunduğunu sözlerine ekledi.
Zorlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, dünya takımı yaratmak için yola koyulduklarını ve en iyisini yapacaklarına inandıklarını belirterek, "Türkiye'nin yetiştirdiği nadir futbol
adamlarından Mustafa Denizli'yi takımın başına getirdik. İki marka yanyana geldi. Biz yapacaksak 'en iyisini yap' sloganını benimsiyoruz. Hedeflerimize ulaşacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın. Grup olarak şov için yada kısa vadeli bu işleri yapmıyoruz" açıklamasını yaptı.
Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Cengiz Ergün ise hedeflerinin önümüzdeki sezon İkinci Lig A Kategorisi'nde şampiyonluk daha sonra da Süper Lig'de üst sıralar olduğunu kaydederek, Manisa şehrinin Denizli'ye kucak açacağını söyledi. (Spor Servisi)