Hedef ve umudun olsun yeter

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi'nde umut ve hedeflerinden vazgeçmediklerini söyledi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi'nde umut ve hedeflerinden vazgeçmediklerini söyledi. Türk ve Yunan basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Terim, öncelikle sakat oyuncuların durumu hakkında bilgi vererek, "Cihan dizindeki dikişlere rağmen oynayacak.
Hakan Şükür burnundaki kırığa rağmen oynayacak. Frank De Boer büyük ihtimalle oynayacak. Orhan'ın forma giyme şansı çok zor. Malesef dizindeki şişi indiremiyoruz" dedi.
Galatasaray'ın sıkıntılı dönemleri geçmişte zaman zaman yaşadığını ifade eden Terim, "Galatasaray, ne umudundan, ne hedefinden, ne de istediklerinden vazgeçmiştir. Bu hedeflerini oyuncular değişse de yakalayacaktır. Sıkıntılı dönemler olabilir. Bundan çıkmak da futbol takımının önemli bir meziyetidir" diye konuştu. Şampiyonlar Ligi'ndeki 32 takım arasında güçsüz ekip bulunmadığını işaret eden Terim, şunları söyledi: "Takımların oyun düşünceleri lig veya Şampiyonlar Ligi olarak değişmez. Ayrıca rakibin kim olduğunun da önemi yok. Önemli olan bizim sahada neler yapacağımız. Her iki takım da ilk iki maç sonrası tabelada hak ettikleri yerlerde değiller."
'Üç puan her şeyi değiştirir'
Yunanlı bir basın mensubunun, "Yunanistan'da düşünceler, iki takım arasındaki maçların UEFA'ya gidecek takımı belirleyeceği yönünde. Siz bu görüşe ne diyorsunuz?" sorusu üzerine Terim, şöyle yanıt verdi: "İki takımdan biri en kötü ihtimalle üçüncü olacak ve UEFA Kupası'na gidecek. Ancak Galatasaray takımı tarihinde hiçbir hedefi tamamlamadan bırakmadı. Eğer alınacak 12 puan kaldıysa, Galatasaray takımı bunları almayı zorlayacaktır ve zorlamalıdır. Kazanacağımıza inanıyorum, oyuncularıma güveniyorum. Alacağımız 3 puan bizi değişik hesapların içine sokacaktır. Son maçın kiminle oynanacak olması fark etmez. Galatasaray böyle şeyleri gördü ve başardı."
Terim, Yunanlı bir gazetecinin, "Aksi bir sonuç alındığında bunlar size hatırlatılabilir" demesi üzerine de, "Bu iş yürekli insanların işi. Ben inandıklarımı söylemekle yükümlüyüm. Takımımdan aldığım elektrik budur" dedi. Başarılı çalıştırıcı ayrıca, Olympiakos karşılaşmasını yönetecek olan Urs Meier'in de dünya çapında bir hakem olduğunu ve sonuca tesir etmeyeceğine inandığını sözlerine ekledi.