'Hedefimiz 1-2 senede borçtan kurtulmak'

'Hedefimiz 1-2 senede borçtan kurtulmak'
'Hedefimiz 1-2 senede borçtan kurtulmak'
Trabzonspor Kulübü'nün 5-6 Aralık'ta yapılacak olağan genel kurulunda başkan adayı olan Temel Eyüpoğlu, "Hedefimiz 1-2 sene içinde borçlu bir Trabzonspor değil, hedefi olan güçlü bir Trabzonspor oluştumaktır" dedi.

TRABZON - Temel Eyüpoğlu, Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, Trabzon'daki herkes açısından Trabzonspor'un önemli olduğunu vurguladı.

Trabzonspor'un son günlerde sıkıntılı bir süreçten geçtiğini dile getiren Eyüpoğlu, "Benimle birlikte 4 aday arkadaşım daha var. Onlarda Trabzonspor sevdası için yola çıktı. Bu bir seçimdir ve seçim sandıkta kazanılır. Çalışmalarımızı yapıyoruz ve kazananın Trabzonspor olması için yola çıktık. Trabzonspor'u sadece futbol olarak değil, bütün branşlarda üst seviyeye çıkarmak için çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Eyüpoğlu, güçlü bir Trabzonspor hedefleri olduğuna da dikkati çekerek, "Mevcut başkan hakkında konuşmak istemiyorum. Her şey ortada. Bizim hedefimiz bir iki sene içinde borçlu bir Trabzonspor değil de hedefi olan güçlü bir Trabzonspor oluşturmaktır. Bunun için de mücadelemizi vereceğiz. Ben ve ekibim hazırız. İnşallah 5-6 Aralık'ta yapılacak seçimde kazanan Trabzonspor ve bizler olacağız" diye konuştu.

Adının şike ile ilgili anılması konusuna da değinen Eyüpoğlu, "2009 yılında Tepecik Spor Kulübü Başkanı olarak bizi de aldılar. Bizim alnımız ak ve hiçbir zaman şikeye bulaşmadık. Şikeye bulaşmamış bir kulüp başkanı olarak böyle bir sürecin içine girdik ve beraat ettik. Biz diğerleri gibi mahkemelerde değil direk beraat ettik. Bizim alnımız ak, yürüyoruz" değerlendirmesinde bulundu. (AA)