Hedefinde Fenerbahçe var

Hedefinde Fenerbahçe var
Hedefinde Fenerbahçe var
Medical Park Antalyaspor'un Senegalli golcüsü Lamine Diarra, hafta sonu karşılaşacakları Fenerbahçe'ye karşı gol atmak istediğini söyledi.

ANTALYA (AA) – Attığı gollerle Medical Park Antalyaspor’u iki sezondur sırtlayan, bu sezon ligde 5 golü bulunan Senegalli golcü Lamine Diarra, Antalya’nın güzel bir şehir olduğunu söylerken, burada olmaktan ve futbol oynamaktan mutlu olduğunu, takım arkadaşlarıyla iyi bir ekip oluşturduklarını ifade etti.

Meireles'e ilginç benzetme


Hafta sonu çok zorlu bir maça çıkacaklarına vurgu yapan Diarra, sahalarında oynayacakları Fenerbahçe maçına iyi hazırlandıklarını belirtti. Maçı kazanmak istediklerini söyleyen Diarra, “Her maça çıkmadan önce Allah’a dua ederim ‘Allah’ım bu maçta gol atmak istiyorum’ diye. Fenerbahçe maçında da yine dua edeceğim, inşallah gol atarım. Maçlarda taraftar desteği çok önemli. Fenerbahçe maçında yanımızda olmaları gerekiyor. Taraftarların sabırlı olmaları lazım. Onlara güzel günler yaşatacağız” şeklinde konuştu.

Medical Park Antalyaspor’da oynamaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Diarra, “Daha önce transfer dedikodular çıkmış olabilir ancak bana ulaşan herhangi bir şey yok. Önümüzde 6 aylık kontrat sürecim bulunuyor, bekleyip göreceğiz. Şu anda tek düşüncem Antalyaspor’u ligde ilk 5’in içine sokabilmek” dedi.

Yanal-Emenike düşman çatlattı


“LİGİN EN İYİSİ BURAK YILMAZ”

Lamine Diarra, Spor Toto Süper Ligi’nin zor bir lig olduğunu vurgulayarak, Drogba, Sneijder, Sow gibi üst düzey oyuncuların yer aldığını ifade etti.

Ligde kendini gösterip her zaman iyi sonuçlar almanın kolay olmadığını dile getiren Diarra, “Ligde bana göre en iyi oyuncu Burak Yılmaz. Burak’ın topu alışı, hareketleri çok iyi. Drogba, Sneijder, Sow gibi kaliteli oyuncuların ligde bulunması da çok önemli” diye konuştu.

Üst seviyede oyuncularla aynı ligde oynamanın büyük bir şans ve zevk olduğunu kaydeden Diarra, “ Türkiye ’de Beşiktaş , Fenerbahçe, Galatasaray büyük takımlar. Bu takımlardan biri bu sezon şampiyon olacaktır diye düşünüyorum ancak bunların dışında bir başka takımın şampiyon olmasını isterim” ifadelerini kullandı.

Diarra, Medical Park Antalyaspor’da bu sezon başında teknik heyetin yanı sıra oyuncularda da önemli değişim yaşandığını hatırlatarak, profesyonelliğin gereği yeni antrenöre, yeni oyunculara adaptasyonun zorunlu olduğunu söyledi.

Fenerbahçe seyircisi zirvede