Hedefleri dörtte dört

Eurolig'de, çarşamba günü kendi sahasında Rusya'nın CSKA Moskova takımın ağırlayacak olan Efes Pilsen'i bu maçın heyecanı sardı. 2. tur grubunda yaptığı ilk iki maçı da kazanan Efes Pilsen'in hedefi, CSKA'yı da yenerek, İspanya'nın Barcelona kentinde gerçekleştirilecek Final Four'a katılmak.

İSTANBUL - Eurolig'de, çarşamba günü kendi sahasında Rusya'nın CSKA Moskova takımın ağırlayacak olan Efes Pilsen'i bu maçın heyecanı sardı. 2. tur grubunda yaptığı ilk iki maçı da kazanan Efes Pilsen'in hedefi, CSKA'yı da yenerek, İspanya'nın Barcelona kentinde gerçekleştirilecek Final Four'a katılmak. Efes Antrenörü Oktay Mahmuti, CSKA maçını kazansalar da kaybetseler de grupta herşeyin bitmeyeceğini söyledi.

  • CSKA maçı final havasında olacak. Sahamızda, seyirci desteğimizle iyi oyunlarımızdan birini oynayıp, iyi mücadele edip, buralara nasıl geldiğimizi hatırlayıp ve hatırlatarak galip gelmek istiyoruz.
  • Rakibi irdelemektense, kendimizi inceleyip sahada en doğrusunu yapmak istiyoruz. Bu seviyede basketbol maçında sonucu nüanslar belirler. Burada parametreleri belirlersek, bunlar kolay sayı, top çalma, top kayıpları, ribauntlar olur. Bu unsurlar büyük önem taşıyacaktır.
  • CSKA'yı yenip, Cibona Zagreb'e kaybetmemek gerekir. Aldığımız iki galibiyet çok önemli. Hiçbir takım 'ben avantajlıyım' diyemez. Sonlarda bu durumu avantaja çevirebilirsek ne mutlu bize.
  • Golemaç'ın sakatlığı nedeniye 4 numarada sıkıntımız var. Bu oyuncumuz, ne yazık ki henüz hazır değil ve kontrolleri sürüyor. CSKA maçında oynaması çok zor.
  • Granger kaliteli bir oyuncu. Ondan beklentimiz istikrarı yakalamasıdır. Ama her zaman da istenilen şey sahaya yansıtılamıyor. Önemli olan oyuncunun herşeyden önce takıma yararlı olabilmesidir.
    (Spor Servisi)