Hele 'Şükür' Galatasaray!

Galatasaray, Türk Telekom Lig A ekiplerinden Karşıyaka'yı 1-0 yenerek, sezon öncesi hazırlıklarında beş maç sonra galibiyetle tanıştı. İsviçre kampında, 12 Temmuz'da Young Boys'u 3-1 yenmesinden bu yana oynadığı maçlarda Düsseldorf...

Karşıyaka-Galatasaray: 0-1
HAKEMLER: Hakan Özkan, Timur Direkler, Arkın Akgöl
KARŞIYAKA: Onur *** (Emrehan 46 ***), Ozan **, Emrah **, Ahmet ** (Gurur 46 **), Sezer ** (Keremcan 90), Atilla ** (C. Koruoğlu 46 **), Mustafa ** (C. Yılmaz 62 *), İnanç ** (Ramazan 46 **), Olcan ** (Zafer 74 *), Özgür ** (Hüseyin 90), Şeyhmuz ** (Serkan 78 *)
GALATASARAY: Orkun **, Song **, Servet **, Volkan **, Uğur ** (Mehmet Güven 76 *), Linderoth **, Barış **, Arda **, Okan ** (Serkan 78 *), Hakan Şükür **, Ümit Karan ** (Özgürcan 90)
GOL: Hakan Şükür (29)

İZMİR - Galatasaray, Türk Telekom Lig A ekiplerinden Karşıyaka'yı 1-0 yenerek, sezon öncesi hazırlıklarında beş maç sonra galibiyetle tanıştı. İsviçre kampında, 12 Temmuz'da Young Boys'u 3-1 yenmesinden bu yana oynadığı maçlarda Düsseldorf, Köln, İstanbulspor ve Boluspor'la berabere kalan, Bochum'a da yenilen Sarı-Kırmızılılar dün şeytanın bacağını kırmayı başardı.
Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın 'yeni bir yıldız getireceğiz, yer yetmez' diyerek, maçın Alsancak'tan Atatürk Stadı'na alınmasını tavsiye etmişti. Ancak Sarı-Kırmızılılar, mevcut yıldızları Lincoln'ü dahi dün İzmir'e, bu oyuncunun hastalığı nedeniyle getiremedi. Bu durum tribünleri de etkilerken, biletli taraftar sayısı 7 bini geçmedi.
Lincoln'ün yokluğuna karşın dün Galatasaray etkili bir oyun sergiledi ve birçok pozisyona girdi ancak Karşıyaka'nın kalesini koruyan
Onur ve Emrehan son derece formdaydı. Sarı-Kırmızılıların ilk ciddi atağı 11. dakikada gelirken, üç kişi geçen Arda'nın vuruşunda top kaleciden döndü. Müsait durumdaki Ümit iyi vuramayınca Sezer topu uzaklaştırdı. Ümit, 17 ve 24'te iki kez kaleyi yokladı ancak Onur'u geçemedi. Sarı-Kırmızılıların beklenen golü 29'da geldi: Orkun'un uzun degajından gelen meşin yuvarlağı Ümit kafayla aşırdı, Hakan Şükür meşin yuvarlığı kontrol edip filelerle buluşturdu.
Galatasaray ikinci yarıda da atak olan taraftı. 54'te Hakan Şükür, 61'de Ümit Karan, 87'de de Volkan gole yaklaştı ancak kaleci Emrehan başarılıydı. Böyle olunca maç, Galatasaray'ın 1-0'lık üstünlüğüyle sona erdi.Atatürk Stadı'na haciz memuru geldi
  • İzmir Atatürk Stadı'ndaki Karşıyaka-Galatasaray maçını 6 bin 767 biletli sporsever izledi.
  • Galatasaraylı yöneticiler dün, Fatih Gökşen'in babasının cenazesine gidince, Sarı-Kırmızılılarda maça yalnızca Başkan Özhan Canaydın gelebildi.
  • Karşılaşma öncesi, Karşıyaka'nın, bayan voleybol şubesi sporcularından Elena Dörtkardeşler'e borcu nedeniyle stada icra görevlileri geldi. Dörtkardeşler'in avukatı, 19 bin YTL'lik borcun haczi için karşılaşma sonunu bekledi. Önceki gün de eski basketbolculardan Arda Vekiloğlu'nun tesislere icra memuru gönderdiği belirtildi.
  • Karşıyaka'nın malzemecisi S.E., alkollü olduğu gerekçesiyle görevlilerce stat dışına çıkarıldı.
  • Galatasaraylı futbolcular ve teknik kadro dün maç öncesi İzmir'i gezme şansı buldu. Ege Gemi Müzesi'ne giden Sarı-Kırmızılılar, buradaki askerlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
    (Spor Servisi)