Helsingborg'un hedefi galibiyet değil!

Galatasaray'ın bugün karşılaşacağı Helsingborg'un teknik direktörü Stuart Baxter, sarı-kırmızılı takıma karşı kazanma şanslarının az olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray'ın bugün karşılaşacağı Helsingborg'un teknik direktörü Stuart Baxter, sarı-kırmızılı takıma karşı kazanma şanslarının az olduğunu söyledi. Ali Sami Yen Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen İngiliz teknik adam, "Hiçbirimiz galip gelmeyi hedeflemiyoruz. Her şeyden önce kolayca galip geleceğimizi düşünmüyoruz. İki takımı karşılaştırdığımızda ekonomik anlamda da birtakım dezavantajımızın olduğunu biliyoruz çünkü biz takımımıza daha az harcama
yaptık bu yıl.
Ama yine de elimizden geleni yapıp, kazanmayı deneyeceğiz. İyi bir maç olmasına ve iyi futbol oynanmasına gayret edeceğiz" dedi. Takım oyununu ön planda tuttuklarını belirten Baxter, Henrik Larsson gibi bireysel anlamda da oyunu etkileyebilecek futbolculara sahip olduklarını söyledi.
Stuart Baxter, Galatasaray'ın dışarıda farklı, kendi seyircisi önünde farklı oyun sergilediğini söyleyerek, "Galatasaray, Bordeaux maçında sağlam bir orta saha ile oyunu orta sahadan itibaren gayet temkinli oynadı. Sahalarındaysa oyunun hücum yönüne daha çok ağırlık veriyorlar" ifadelerini kullandı. (Spor Servisi)