Hem sağlık hem şehitler için yürüdüler

Herkes İçin Spor Federasyonu'nun (HİS) 2007 yılı etkinlikleri Gaziantep'te devam etti. 'Güneydoğu'nun Parisi'nde, güneşli bir havada yapılan ve Demokrasi Meydanı'nda başlayan yürüyüşe Gaziantep halkı büyük ilgi gösterdi.

GAZİANTEP - Herkes İçin Spor Federasyonu'nun (HİS) 2007 yılı etkinlikleri Gaziantep'te devam etti. 'Güneydoğu'nun Parisi'nde, güneşli bir havada yapılan ve Demokrasi Meydanı'nda başlayan yürüyüşe Gaziantep halkı büyük ilgi gösterdi. Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından halk oyunları gösterileri yapıldı. HİS Başkanı Göksel Arsoy, burada yaptığı konuşmada düzenli spor yapma ve dengeli beslenmenin insan sağlığındaki önemini vurguladı. Arsoy, sağlık yürüyüşünün adını aziz şehitlere saygı yürüyüşü olarak değiştirdiğini de belirterek,
"Şehitlerimiz daima kalbimizde yaşayacaktır, onları hiç unutmayacağız" dedi. Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı'nın önderliğindeki kortej, bando, marşlar, bayraklar eşliğinde 4 kilometrelik yürüyüşü yine Demokrasi Meydanı'nda bitirdi. (Spor Servisi)