Henin'den tarihi zafer

Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda bayanlar finalinde Justine Henin-Hardenne, vatandaşı Kim Clijsters'i 6-0 ve 6-4'lük setlerle yenerek bu turnuvada şampiyonluğa ulaşan ilk Belçikalı raket oldu.

PARİS - Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda bayanlar finalinde Justine Henin-Hardenne, vatandaşı Kim Clijsters'i 6-0 ve 6-4'lük setlerle yenerek bu turnuvada şampiyonluğa ulaşan ilk Belçikalı raket oldu.
Final karşılaşması beklenenden çok daha kısa sürdü. Rakibinin kötü bir gününde olmasından yararlanan Henin-Hardenne, güçlü servisleriyle atak oyununu birleştirince ilk seti 6-0 kazandı. İkinci sette Kim Clijsters toparlandı, hatta durumu 4-4'e de getirdi ama setteki 9. oyunda rakibinin servisini kıran Henin-Hardenne, seti 6-4 kazanarak maçı 1 saat 7 dakikada noktaladı. Roland Garros adıyla bilinen Fransa Açık'ı kazanan ilk Belçikalı sıfatıyla tarihe geçen Henin, kupa töreninde yaptığı konuşmada herkese teşekkür ettikten sonra "Şampiyonluğumu, cennette olan anneme armağan ediyorum" dedi.
Verkerk-Ferrero
Fransa Açık'ta bugün erkeklerde şampiyon belli olacak. Geçen yılın finalisti İspanyol raket Juan Carlos Ferrero, bu turnuvada ilk kez finale yükselme başarısı gösteren Hollandalı Martin Verkerk ile karşı karşıya gelecek. Grand Slam turnuvalarında bugüne kadar tek bir maç bile kazanamayan Verkerk, ilk kez katıldığı Roland Garros'ta finale gelerek son yılların en büyük sürprizine imza attı. Oynadığı son 28 maçı kazanan Hollandalı tenisçi, dünya klasmanında 46. sırada bulunuyor. Final maçı bugün saat 16.00'da başlayacak ve Eurosport'tan naklen yayınlanacak. (Spor Servisi)