'Henry istiyorsa bu transfer için uğraşırız'

Gerçekleşmesi durumunda bu yazın en büyük transfer bombalarından birisi Arsenal'in Fransız golcüsü Thierry Henry'nin Barcelona'ya geçmesi olacak.

BARCELONA - Gerçekleşmesi durumunda bu yazın en büyük transfer bombalarından birisi Arsenal'in Fransız golcüsü Thierry Henry'nin Barcelona'ya geçmesi olacak. Şimdiden gerek ada, gerekse İspanyol basınında bu konuya ilişkin pek çok haber yer aldı. Geçtiğimiz hafta içerisinde Marca gazetesi Henry'nin transferi karşılığında Katalan temsilcisinin de Samuel Eto'o'yu Arsenal'e vermeye hazırlandığını iddia etti. Haberler her iki kulüp tarafından da yalanlanmadığı gibi Barcelona yetkilileri bir açıklama yaparak Henry, Arsenal'den ayrılmak istediğine dair bir ışık yakarsa hâlâ bu oyuncuyla ilgilendiklerini duyurdular. Barça'nın spor direktörü Txiki Beguiristain, Sunday Express gazetesine yaptığı açıklamada, "Eğer burada, Barcelona'da oynamak istiyorsa ne yapabileceğimize bakacağız" dedi. Buna karşın Thierry Henry geçen hafta, "Arsenal'de top oynamaya başladığımdan beri pek çok takımla adım anılıyor ve belli ki bu hiç durmayacak.
Ama dediğim gibi şu an Arsenal'in futbolcusuyum ve bu duruma ekleyecek bir şeyim yok" sözleriyle takımda kalacağının sinyalini vermişti. Fakat Barcelona kanadının açıklaması gösteriyor ki, Katalanlar Henry'nin peşini kolay kolay bırakmayacak. (Spor Servisi)