'Henüz masaya oturmadık'

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex de Souza takımıyla anlaşma sağlayamaması durumunda gitmeyi düşünebileceğini söyledi.

ANTALYA - Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex de Souza takımıyla anlaşma sağlayamaması durumunda gitmeyi düşünebileceğini söyledi. Türkiye'de bulunduğu süre içerisinde oynadığı futbolla beğeni toplayan, Fenerbahçe'nin başarılarında önemli bir paya sahip olan Alex'in sözleşmesi sezon sonunda sona eriyor ve henüz Sarı-Lacivertli kulüple yeni sözleşmeyi görüşmek üzere masaya oturulmuş değil. Basın toplantısında kendisine bu doğrultuda bir soru yöneltilen Alex'in cevabı şu şekilde oldu:
"Fenerbahçe'de kalmak için elimden geleni yapacağım, ama anlaşma olmazsa Türkiye'de veya başka bir yerde futbol hayatımı devam ettirmek zorundayım" dedi.
Henüz kulüple masaya oturmadığı ve görüşmeler haftaya başlayacağı
için 'Alex şu kadar istedi, kulüp bu kadar veriyor' haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Brezilyalı, 'Beşiktaş'tan teklif aldın mı' sorusu üzerine böyle bir teklif almadığını vurguladı.
Zico'nun kaliteli bir teknik direktör olduğunun altını çizen Alex,
'Kezman'la mı daha iyi anlaşıyorsun, Deivid ile mi?' şeklindeki soruyu şu şekilde cevapladı: "Benim için futbolcu seçmek diye birşey yok. Zico'nun sahaya sürdüğü oyuncu ile anlaşırım. Kezman ile daha yeni yeni oynamaya başladık. Deivid ile futbol geçmişimiz var, Brezilya'da beraber oynadık, birbirimizle oynamaya alışığız. Semih ile de oynamayı seviyorum."
'Basının hayal gücü şaşırtıcı'
Tek rakiplerinin Galatasaray olmadığını, Beşiktaş, Vestel Manisa ve Kayserispor'un da yarışta olduğunu belirten Alex, UEFA Kupası'nda AZ Alkmaar'la oynayacakları maça da değindi. "İlk maçta takım olarak golü düşünmeliyiz" diyen Brezilyalı oyuncu söz kişisel hedeflerine geldiğinde Avrupa'da da başarılı olabileceğine inandığını dile getirdi. Alex'in bu konudaki yorumu, "İspanya ve İtalya liglerinde şans bulmuş olsaydım, kesinlikle başarılı olacağımı dünüşünüyorum. Şu anda oralardan teklif almadım. Bazı futbolcu vardır, daha fazla koşar, bazısı daha az. Bazı futbolcu savaşmayı sever, bazısı daha az savaşır. Bunların birleşmesinden iyi takımlar doğar" şeklinde oldu.
Alex, tüm basın toplantısı boyunca en ilginç cevabı 'Yakın arkadaşın Werder Bremenli Diego'nun Fenerbahçe'ye geleceği yazıldı. Haberin var mı?' sorusuna verdi. "Türk basınının hayal gücü beni bazen şaşırtıyor" diyen Alex, bu transferin mümkün olmadığını şu cümlelerle ifade etti: "Diego'nun Porto'da ufak tefek sorunları vardı, ama Alman ligine çok iyi adapte oldu. İlk yarının en iyi oyuncusu seçildi. Werder Bremen'de daha yapacak çok işi var." (Spor Servisi)