'Hepi topu 270 dakika'

Mircea Lucescu, oyuncularını maça motive etmek için her yolu deniyor. Tecrübeli çalıştırıcı, "Bu sezon sahamızda, Gaziantep, Trabzon ve Gençler'i yenemedik.

ANKARA - Mircea Lucescu, oyuncularını maça motive etmek için her yolu deniyor. Tecrübeli çalıştırıcı, "Bu sezon sahamızda, Gaziantep, Trabzon ve Gençler'i yenemedik. Deplasmanda da Trabzon ve Antep ile berabere kaldık. İşte size fırsat, Gençler'i deplasmanda yenin. İçinizde eziklik kalmasın" dedi. Lucescu'nun, Galatasaray derbisi için uyarılarda bulunarak, "Sadece bu karşılaşmayı düşünün. Burdan alacağımız üç puan, bizi derbiye avantajlı çıkarır. Ancak, Gençlerbirliği karşısında puan kaybı, derbiyi anlamsız duruma getirir. Hepinize güveniyorum sadece 270 dakika daha dişinizi sıkın" dediği öğrenildi.
Kartal, Ankara'da kazanıyor
Beşiktaş ile Gençlerbirliği, bugün yapacakları maçla birlikte, ligde 60. kez karşı karşıya gelecek. İki takım arasında şimdiye dek yapılan maçlarda Siyah-Beyazlılar'ın 31 galibiyetine karşılık, Kırmızı-Siyahlılar'ın yalnızca 5 galibiyeti bulunuyor. Taraflar, 23 maçta da beraberliği bozamadı. Lig maçlarında Beşiktaş'ın toplam 90 golüne, Gençlerbirliği 40 golle karşılık verebildi. Beşiktaş, Gençlerbirliği karşısında genel toplamdaki galibiyet üstünlüğünü, Ankara'daki maçlarda da gösterdi. Kartal, başkentte yapılan 29 maçın on üçünü kazanırken, 4 kez yenildi. 12 karşılaşma ise beraberlikle sonuçlanda.. (Spor Servisi)