Hepinizi salona bekliyoruz

Atletizm Federasyonu'nun, 2010 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nı düzenlemek için Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'ne (IAAF) yaptığı başvuru kabul edildi.

İSTANBUL - Atletizm Federasyonu'nun, 2010 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nı düzenlemek için Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'ne (IAAF) yaptığı başvuru kabul edildi. IAAF, İstanbul'un yanı sıra Katar'ın başkenti Doha'nın da başvurusunu kabul etti.
Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ve diğer yetkililer, konuyla ilgili Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'a bir sunum yaptı. Toplantıda konuşan Terzi, organizasyonun tanıtımı için IAAF yönetimine yakınlığıyla bilinen İsviçreli Consulting SA firması ile anlaştıklarını belirterek, "İsviçreli firmanın Türkiye yetkilisi Ahmet Güvener konuyla ilgili olarak bizimle çalışacak. Adaylığın startını vermek için buradayız" dedi.
Nihai hedef olimpiyatlar
Genel müdür Mehmet Atalay da olimpiyatları alabilmek için Dünya Atletizm Şampiyonası'nın anahtar konumunda olduğunu vurguladı. Atalay, "Olimpiyatlar için aday şehrimiz İstanbul'dur. İstanbul'un, Dünya Atletizm Şampiyonası'nı alarak taçlanmasını istiyoruz. İstanbul böyle bir organizasyonu kaldırabilecek kapasitededir. Hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. Kasım ayında yapılacak toplantıda şampiyonanın yeri belli olacak. İstanbul, Doğu'yla Batı'yı birleştiren en güzel şehirdir" diye konuştu.
Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Salih Münir Yaraş da IAAF Yönetim Kurulu'nda şampiyonayı alabilmek için en az 15 oya ihtiyaç duyduklarını vurgulayarak, "23-24 Kasım'da Monaco'da yapılacak sunumda İstanbul'u taçlandıracağız" dedi. 2010 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın İstanbul'a verilmesi durumunda organizasyonun halen yapımı süren ve 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın final maçının da oynanacağı Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılacağı açıklandı. (Spor Servisi)