Hepsi pazarı bekliyor

Formula 1'de hafta sonunda yapılacak San Marino Grand Prix'si yaklaşırken, iddialı takımlarda da yoğun bir faaliyet dikkat çekiyor.

LONDRA - Formula 1'de hafta sonunda yapılacak San Marino Grand Prix'si yaklaşırken, iddialı takımlarda da yoğun bir faaliyet dikkat çekiyor. Geçen sezon pistlerde fırtına gibi esen, ancak bu sezona hiç de iyi başlayamayan Ferrari, daha önce San Marino'da kullanacağını açıkladığı 2003 modelini pistlere sürmeyi erteledi. Ekibin şampiyon pilotu Michael Schumacher, halihazırda kullandığı 2002 modelinden memnun olduğunu belirtirken, "En hızlı otomobil hâlâ bizde. Ancak bir türlü şanssızlıklardan kurtulamadık. puanlarımızın düşük olmasının nedeni bu" yorumunu yaptı.
Ferrari'nin yeni otomobilin kullanımını ertelemesinde bu görüşlerin payı var mı bilinmez ama, İtalyan basınına sızan haberlerde, aracın ön suspansiyon sisteminde sorunlar olduğu ve Jean Todt'un testlerde kusursuz sonuçlar alınmadan, yeni Ferrari'nin yarışmasını istemediği yazılıyor. McLaren ise, yeni otomobiliyle ilk kez San Marino'da yarışacak. Mc Laren'in daha gelişkin bir modelle İspanya'da piste çıkması bekleniyor.
Sigaraya karşı
Öte yandan Williams ekibi de Glaxo Smith Kline firmasıyla anlaşma imzalayarak, Formula 1'de nikotin karşıtı bir markadan sponsorluk alan ilk takım oldu. Bugüne kadar genellikle sigara üreticilerinin desteğiyle büyüyen bir organizasyon olarak tanınan Formula 1'de, sigara reklamları 2005 yılından itibaren yasaklanmıştı. Takımın patronu Frank Williams ilk adımı atmaktan onur duyduklarını söyledi. (Spor Servisi)