Her kafadan farklı bir ses

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Rüştü Reçber ve Mehmet Yozgatlı'nın alınışını 'nokta transferler' olarak değerlendirerek, "Rüştü ve Mehmet'in transferleri için...

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Rüştü Reçber ve Mehmet Yozgatlı'nın alınışını 'nokta transferler' olarak değerlendirerek, "Rüştü ve Mehmet'in transferleri için başkanımız Yıldırım Demirören ile yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum" dedi. Genç çalıştırıcı, kaleci Hakan Arıkan ve Tello transferlerinden de memnun olduğunun altını çizdi.
Kalede, Vedran Runje'nin problem çıkarması nedeniyle Rüştü'ye yöneldiklerini belirten Sağlam, "Runje, Türkiye'de futbol oynamak istemediğini bize belirtince, futbolcunun istemediği ortamda katkı sağlayamayacağını bildiğimiz için kendisiyle yollarımızı ayırdık ve Rüştü ile anlaştık" dedi.
Ertuğrul Sağlam'ın çizdiği olumlu tabloya karşın, Rüştü ve Mehmet Yozgatlı transferleri sonrası yönetimdeki kriz büyüyerek devam ediyor. Bazı yöneticilerin bu transferleri tam bir skandal olarak nitelendirdiği öne sürüldü. Yönetim kurulu içindeki muhalif grup, hem transferlerin yanlış olduğunu, hem de kendilerine haber verilmeden futbolcularla imza aşamasına gelinmesinin rahatsızlığını duyduklarını ifade ediyorlar.
Rüştü'den yalanlama
Beşiktaş'ta dün planlanan yönetim kurulu toplantısı da yarına ertelendi. Ayrıca Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot ve Genel Sekreter Kenan Öner'in yapılan transferlerden sonra tartıştıkları iddia edildi. Rüştü ve Mehmet transferlerinin ardından daha birçok tartışma yaşanması ve en az üç yönetim kurulu üyesinin istifa etmesi bekleniyor.
Öte yandan, Rüştü Reçber, Sabah gazetesinde Gürcan Bilgiç imzası ve "Fenerbahçeli kalacağım" başlığıyla yer alan söyleşiyi yalanladı. Tecrübeli eldiven yaptığı açıklamada, "Transferim gerçekleştiği andan itibaren Beşiktaş ruhuna ve duruşuna uygun olarak davrandığımı tüm kamuoyunun bilmesini isterim" dedi. (Spor Servisi, dha)