'Her maç bir anahtar artık'

Fatih Terim, strese rağmen, Olympiakos karşısında 3 puan almasını bildiklerini söyledi. Terim, Juventus'un Real Sociedad'ı yenmesiyle ikinciliğin matematiksel olarak kendileri için hâlâ açık olduğunu ifade ederek, "Sociedad bir adım önde.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Fatih Terim, strese rağmen, Olympiakos karşısında 3 puan almasını bildiklerini söyledi. Terim, Juventus'un Real Sociedad'ı yenmesiyle ikinciliğin matematiksel olarak kendileri için hâlâ açık olduğunu ifade ederek, "Sociedad bir adım önde. Olympiakos'un da iddiası var. Artık her maç bir anahtar. Yunanistan'da kaybetmezsek iddiamız daha da fazlalaşır. Burada yenilmemek de bize yetebilir" dedi.
Başkan Özhan Canaydın, "Önümüzde üç maç daha var. Bunlardan da puan alarak iyi bir yere geleceğimiz. Eski Galatasaray'ı yeniden yaratmak üzereyiz. Taraftarlara da teşekkür ediyorum" diye konuştu. Canaydın, Olimpiyat Stadı'ndaki sorunların giderilmesinin 'birileri'nce engelendiğini iddia ederek, "Gerekirse bu ismi açıklarım" dedi.
'Tüm suç meşin yuvarlakta'
Galatasaray-Olimpiakos karşılaşması, Yunan basınında geniş yer buldu. Sportime gazetesi, "İnanılmaz" başlığı ile verdiği haberinde, "Olimpiakos, 10'a yakın gol şansı oldu, beraberliği bile yakalayamadı. Başarısızlık, şanssızlıktan ibaret değildi" ifadesini kullandı. Athlitiki İho ise, "Olimpiakos, Galatasaray'ı diriltmeyi başardı. Şansını kullanamayan Pire takımı, tam olarak kendini gösteremeyen Sarı-Kırmızıların gölgesine yenildi" değerlendirmesini yaptı. Filathlos gazetesi ise, "Olimpiakos gücünü gösterdi, ama top Galatasaray ağlarına takılmak istemedi" değerlendirmesini yaptı. İspanyol basınına yansıyan haberlerde ise, Mondragon büyük övgü aldı. "Cihan ve Mondragon Türkler'e hayat verdi" başlığını atan Marca gazetesi, "Gecenin yıldızı olan Mondragon, Atina takımının tüm hücumlarını boşa çıkarttı" yorumunda bulundu.
Öte yandan Galatasaray, Pinto ile yollarını ayırdı. Kulüp İkinci Başkanı Ali Dürüst, "Bu oyuncumuz Futbol Federasyonu'na başvurarak, gitmek istediğini bildirmiş. Biz de Pinto'nun sözleşmesini feshettik" açıklamasında bulundu.