'Her maç final olacak'

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Beşiktaş'ın Fenerbahçe'yi yenip kendileriyle puan farkını beşe çıkarmasının, şampiyonluk yarışını çok fazla etkilemeyeceğini söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Beşiktaş'ın Fenerbahçe'yi yenip kendileriyle puan farkını beşe çıkarmasının, şampiyonluk yarışını çok fazla etkilemeyeceğini söyledi. Dürüst, yaptığı açıklamada, ligde genelde şampiyonlukları az puan kaybeden takımların elde ettiğini ifade ederek, şöyle konuştu: "Bu da bizim şampiyonluğa gitmek ve beş puanlık farkı kapatmak için kaybımızı en aza indirmemiz gerektiğini gösteriyor. Geçmişte beş ve yedi puan gibi farklar şampiyonluk için pek garanti olmadı. Ligde lider de olsanız, geride de olsanız, temkinli davranmak zarundasınız. Şampiyonluk mücadelesinde sonuna dek yarış devam edecek, Galatasaray olarak biz de, bu yarışta sonuna kadar varız."
Ligde son sıralara düşmemek için mücadele eden takımların birbirlerine yakın puanlara sahip olduğunu hatırlatan Dürüst, "Bu durum da ister istemez şampiyonluk mücadelesini etkileyecek. Takımlar, puan almak için mecbur olacak. Her maç da final havasında geçecek" dedi.
Dürüst, ara transferde yabancı oyuncu alırken dikkatli davrandıklarını ve uyum sorunu yaşamayacağına inandıkları futbolcuları kadrolarına kattıklarını dile getirdi. Takımlarında son güne dek oynayan ve en
azından kendilerine benzer takımlarından oyuncuları transfer ettiklerini kaydeden Dürüst, tercih edilen futbolcuların uyumu konusunda sıkıntı yaşamayacaklarını umut ettiklerini sözlerine ekledi. (Spor Servisi)