'Her sayının önemi var'

'Her sayının önemi var'
'Her sayının önemi var'
Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, Euroleague'de CSKA Moskova ile yarın yapacakları maçın çok önemli olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Murat Özyer, Top 16 turunda bulundukları F Grubu'nda averajla 5. sırada yer aldıklarını, son 8 takım arasına kalmak için kalan iki maçlarını kazanmak istediklerini ifade etti.

Grupta son haftalara girilirken iddiası olan takımlar arasındaki çekişmenin üst seviyeye çıktığını anlatan Özyer, şunları kaydetti:
" Avrupa Ligi'nin son 8 takımı arasına girmek için iki maçımız kaldı. Biz bunu 80 dakika olarak görüyoruz. Hem deplasmanda CSKA Moskova ile yapacağımız hem de sahamızda oynayacağımız Partizan maçlarını kazanmak istiyoruz. Bunun için de bütün hafta çalışmalarımızı yüksek tempoda sürdürdük. Sakatlıktan gelen oyuncularımızdan Ersin Dağlı gittikçe eski ritmine yaklaşıyor. Bu da bizim için gelecekteki önemli maçlarda büyük bir avantaj olacaktır. Ancak Zalgiris Kaunas maçı öncesi sakatlanan Pops Mensah-Bonsu ile Engin Atsür bu karşılaşmada aramızda olamayacak. Biz 2 hafta sonunda en iyi 8 takımdan birisi olmak istiyoruz."

"CSKA MOSKOVA'YI EVİNDE YENMEK İSTİYORUZ"

Murat Özyer, grupta lider durumda bulunan CSKA Moskova'yı evinde yenmek istediklerini dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:
"CSKA Moskova, Avrupa Ligi finalini hedefleyen takımlardan bir tanesi. Kendi evinde oynadığı maçlarda ev sahibi avantajını iyi kullanan bir takım. Dolayısıyla zor bir deplasman maçı oynayacağımızı biliyoruz. İstanbul'daki ilk maçta baş baş mücadele etmiş ve son anda kaybetmiştik. Çok üst seviye oyunculara ve iyi bir hocaya sahip olan CSKA Moskova'yı evinde yenerek bu haftayı önemli bir avantajla kapatmak istiyoruz."

Grupta son 4 takım arasına kalacak takımın averajla bile belirlenebileceğini hatırlatan Özyer, "Bu hafta maçlar bittiğinde ikili averaj mı üçlü averaj olabileceğini hep beraber göreceğiz. Bu nedenle oynayacağımız son 2 maçta attığımız ve yediğimiz sayılara çok dikkat edeceğiz. Çünkü her sayının önemli olacağı bir dönemdeyiz" diye görüşlerini aktardı. (AA)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  moskova

  ,

  CSKA

  ,

  Avrupa