Her şey başkan olana kadarmış

Barcelona kulübünde büyük çekişmeye sahne olan başkanlık seçimini David Beckham sözü veren Joan Laporta kazandı. Seçimde oyların 52.6'sını alarak ipi göğüsleyen Laporta ilk demecinde İngiliz yıldız konusunda çark etti.

BARCELONA - Barcelona kulübünde büyük çekişmeye sahne olan başkanlık seçimini David Beckham sözü veren Joan Laporta kazandı. Seçimde oyların 52.6'sını alarak ipi göğüsleyen Laporta ilk demecinde İngiliz yıldız konusunda çark etti. Katalan ekibinin en genç başkanı olan (40) Laporta, yeni sezonda büyük başarılar elde edeceklerini vurgulayarak, "Beckham konusunda söz vermedim, elimden geleni yapacağımı söyledim. Manchester United ile 50 milyon dolara anlaştık. Ancak son karar Beckham'ın. Eğer anlaşamazsak başka bir yıldızı renklerimize katacağız. Hedef Barcelona'yı zirveye taşımak" diye konuştu. Laporta daha önce Beckham için kulübüyle el sıkışmış, ancak İngiliz yıldız Katalan ekibinde oynamak istemediğini açıklamıştı. Beckham'ın büyük olasılıkla Real Madrid'e gitmesi bekleniyor.
İspanya basını ise Laporta'nın seçimi Beckham vaadiyle kazandığını vurguladı. Gazeteler avukat olan genç başkanın oyların yarıdan fazlasını aldığını anımsatarak, "Katalan ekibi tarihinin en büyük başkanlık seçimlerine tanık oldu. Genç başkan güçlü rakiplerini söz verdiği süper transferler sayesinde geride bıraktı" yorumu yaptı. (Spor Servisi)