'Her şey yarın belli olacak'

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, globallemenin futbola da yansıdığını belirterek, "Artık küçük ve büyük takımlar arasındaki dengeler değişti" dedi.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

NEWCASTLE - Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, globallemenin futbola da yansıdığını belirterek, "Artık küçük ve büyük takımlar arasındaki dengeler değişti" dedi. Güneş, "Artık kolay veya zor rakip yok. Bu nedenle biz her rakibimize aynı saygıyı gösteriyoruz. Futbol ortak bir değerdir. Asla düşman yaratmak için kullanılamaz. Bu nedenle İngiltere maçının da fair-play içinde geçmesini umuyoruz. Ve hak eden kazansın" diye konuştu. "Bu maçı kazanarak bir adım öne geçmek istiyoruz" diyen başarılı çalıştırıcı, skor ne olursa olsun, gruptaki yarışın devam edeceğini belirtti.
Takımda, Hakan Ünsal'ın dışında sakat oyuncunun olmadığını belirten Güneş sözlerini şöyle tamamladı: "İngilizler'de beklenti çok. O nedenle baskı da çok. Eriksson'un kötü bir sonuç alınması halinde içine düşeceği durum beni fazla ilgilendirmiyor. Biz kendi işimize bakmalıyız. Hangi onbirle çıkacağımı ben de bilmiyorum. Çarşamba akşamı belli olacak. İstatistikler bizim başarısız olduğumuzu gösteriyor. Biz geleceğe bakıyoruz. Orta sahamızın kısa oyunculardan kurulu olması, dezavantaj değil. Silahlarımdan vazgeçmeyebilirim.
Uzun ve kısa boylu futbolcuların avantajlarını ve dezavantajlarını maçta göreceğiz."
Federasyondan özel uçak
Öte yandan Futbol Federasyonu, karşılaşma için özel uçak kiralayarak, aralarında federasyon yönetim kurulu üyeleri, milletvekilleri ve sanatçıların da bulunduğu 93 kişiyi İngiltere'ye götürdü.
Milli Takımlar Sorumlusu Selami Özdemir, ilklerin takımı olmayı başaran Milller'in, İngiltere'de de yine bir ilke imza atacağını söyledi. Takımın, İngiltere'ye avantajlı geldiğini belirten Özdemir, sözlerini şöyle tamamladı: "Moral yönünden çok iyiyiz. Bir ilki başaracağımıza inanıyoruz. Çocukların kendilerine güvenleri de tam. Maç günü bu durumlarını sahaya yansıtırlarsa başarılı oluruz." (Spor Servisi)