'Her zaman her yerde oynarız'

'Her zaman her yerde oynarız'
'Her zaman her yerde oynarız'
Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, Abdi İpekçi'de gerçekleştirilen antrenmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman, seriyi 3-3 getiren maç sonrası yaptığı açıklama konusunda,"Can güvenliğimizden bahsederken emniyet teşkilatı için bir şey kastetmek istemedim. Aksine son maçta iki tane özel çevik kuvvet görevlisi, bencin sağında ve solunda durdu. Emniyetimi sağladı, teşekkür ederim. Ne kadar tedbir alınsa da Anadolu Efes ile şampiyon olduğumuzda bir grup Fenerbahçeli sahaya inerek yumruklu saldırı yaptı" dedi.

Tecrübeli antrenör, "Kulüp yöneticilerimiz, Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan (TBF) bir takım beklentilerin karşılanmasını bekliyor. Şu ana kadar bu beklentiler karşılanmamış. Yönetim, bizim yaşadıklarımızı takip ettiği için bu kararı aldı. Saygı duyuyoruz. Kulüp bize 'oynayın' derse, her zaman her yerde çıkar oynarız. 3-3'e getirdiğimiz için gurur duyuyorum. Fenerbahçe şampiyon olduğunda ben gittim tek tek onları öptüm. Bu kez de yine aynı şeyi yaparım. Bir kulüp başkanı yüzlerce kişiyi sahanın içine dolduruyor, size küfür ettiriyor. Sıkıntılıyım" ifadelerini kullandı.

A Milli Takım antrenörlüğünü de yapan Ergin Ataman, görevi bırakma konusunda herhangi bir düşüncesi olmadığını söyledi. (DHA)