'Herhalde beni spor salonuna gömecekler'

'Herhalde beni spor salonuna gömecekler'
'Herhalde beni spor salonuna gömecekler'
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) şampiyonu Galatasaray Odeabank'ın tecrübeli oyuncusu Nevriye Yılmaz, kendisini iyi hissettiği sürece oynamak istediğini söyledi.

İSTANBUL - Nevriye Yılmaz, kariyerinde çok önemli başarılar kazandığını vurgulayarak, bu sezon ligde 10. şampiyonluğunu yaşadığını söyledi.

Basketbolu çok sevdiğini ve bu sporun içinde kalmaya devam edeceğini dile getiren 35 yaşındaki milli oyuncu, şu ifadeleri kullandı:
"Ligde oynadığım 11 finalin 10'nu kazanmak çok güzel bir başarı. Ancak bu bir takım oyunu ve takım işi. Bireysel performans hiçbir zaman yeterli olmuyor. Mutluyum tabii ki. İnşallah devamını yaşamak nasip olur. Oyunculukta olmasa da belki antrenörlükte devamını yaşarım. Ben basketbolu çok seviyorum, hiç bırakmak istemiyorum ama günün birinde artık noktalamam gerekecektir. Allah sağlık verdiği, kendimi iyi hissettiğim sürece oynamak isterim. Herhalde beni spor salonuna gömecekler."

"TEK İSTEDİĞİM KULÜBÜN AYNI HATAYI YAPMAMASI"

TKBL'de sıkıntılı bir sezonda şampiyonluğa ulaştıklarını anlatan Nevriye Yılmaz, şunları kaydetti:
"Geçen sezon üç kupa kazandığımız takımdan çok önemli oyuncular ayrıldı. Bunun eksikliğini çok hissettik. Yeni gelen arkadaşların uyum sorunu oldu. Sezon içinde bir arkadaşımız iki defa gidip geri geldi. Bunlar tabi bizi kötü etkiledi ama biz profesyoneliz. Elde edeceğimiz bir başarının bütün bu sorunları unutturacağını biliyorduk. Öyle de oldu. Şampiyon olduğumuz için çok mutluyuz."

Tecrübeli oyuncu, bu sezon yaşadıkları sorunların tekrarlanmamasını istediğini belirterek, "Tek isteğim kulübün bu seneyle ilgili yaptığı hatayı önümüzdeki sezona yansıtmaması. Kulübün yatırımı inşallah bir önceki sezon gibi devam eder. Çünkü bu takımın potansiyeli var. Bir kez Avrupa Ligi şampiyonluğu kazandık. Aradan yıllar geçmesin, tekrar aynı başarıyı yakalayabiliriz. İnşallah yönetim de bunun farkına varır, tekrar aynı başarıyı camiaya yaşatma imkanını bize verir" ifadelerini kullandı.

"DÖRTLÜ FİNAL'DE OLSAYDIK, FİNAL OYNARDIK"

Nevriye Yılmaz, geçen sezon şampiyon oldukları FIBA Avrupa Ligi'nde bu sezon Dörtlü Final'e kalmayı başaramadıklarını anlatarak, şöyle konuştu:

"Dörtlü Final'deki bütün takımlar yendiğimiz ekipler. Hem içeride hem de deplasmanda yenmiştik. Turnuva ortamı çok farklı. O anda havayı yakalamak çok önemli. Biz o potansiyeldeydik ama maalesef gidemedik. Avrupa Ligi'ne kötü başladık. Sonradan toparladık ama yeterli olmadı. Dörtlü Final'de olsaydık eminim final oynardık."

Tecrübeli basketbolcu, Romanya ve Macaristan'ın ev sahipliğinde 11-28 Haziran'da düzenlenecek 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası'nda iyi bir derece almak istediklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:
"İnşallah güzel bir derece elde edip olimpiyatlara gitme hakkı kazanırız. Şimdi olimpiyatta oynamak en büyük hayalim. Çünkü ilkinde hiçbir şey anlayamamıştım. İlk defa olduğu için farkına varamamıştık. O yüzden bu kez olimpiyatlara gitmeyi çok istiyorum. Ondan sonra bir ara var. O arada basketbola devam edip etmeme konusunda kararımı vereceğim. Benim için hayırlısı neyse o olsun." (AA)