'Herkes Beşiktaş'ın hocası'

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, kendilerine karşı kötü oynuyor diye eleştiriler olabileceğini, ancak kendisinin oynanan futboldan memnun olduğunu söyledi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, kendilerine karşı kötü oynuyor diye eleştiriler olabileceğini, ancak kendisinin oynanan futboldan memnun olduğunu söyledi. Siyah-Beyazlı takımın BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde dün sabah yaptığı antrenman sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mircea Lucescu, Beşiktaşlı taraftarların da oynanan futboldan memnun olduğunu belirterek, "Benim yirmi oyuncum var. Bu futbolcularımın hepsi aynı kapasitede ve seviyede. Bütün oyuncularım her an oynayabilir. Hiçbirinin birbirinden farkı yok. Bizim sorunlarımız diğer takımlara göre daha az olmasına rağmen diğerlerine göre daha fazla eleştiriliyoruz. Diğer takımları kimse eleştirmiyor. Herkes Beşiktaş'ın antrenörlüğünü yapmaya çalışıyor. Ama diğer takımlarda bu olmuyor" diye konuştu.
Rumen çalıştırıcı, İlhan'ın durumuna da değinerek, bu oyuncuyu Şampiyonlar Ligi'ne hazırladıklarını dile getirdi. İlhan için seferber olduklarını ifade eden Lucescu, şunları söyledi: "Malatyaspor maçında oynayabilir. Ancak esas hedefimiz bu oyuncuyu Şampiyonlar Ligi'nde Lazio ile yapacağımız ilk maça hazırlamak. Bu nedenle acelemiz yok. Bizim için önemli olan İlhan'ın Şampiyonlar Ligi'nde oynamasıdır."
'İlk maç önemli'
Mircea Lucescu, Şampiyonlar Ligi'nde Lazio ile yapacakları ilk maçın çok önemli olduğunu belirterek, "İlk maçta Lazio'yu yenersek, gruptan çıkma şansını arttırırız. Ayrıca 8 puan toplayan takım gruptan çıkar" dedi. Gruptaki takımların dengede olduğunu vurgulayan Lucescu, "Grubumuzda yer alan Lazio ve Sparta Prag'ı izledim. İki takımın da geçen sezondan farkı yok. Oturmuş kadroları ve sistemleri var. İki takım da bizim gibi disiplinli oynuyor. Chelsea ise yeni kurulan bir takım. Ayrıca birçok
oyuncuyu transfer ettiler. Flaş transferler yaptılar" şeklinde konuştu.
Galatasaray'ın transfer ettiği Rumen futbolcular Bratu ve Petre'ye de değinen başarılı çalıştırıcı, "Her ikisi de benim yetiştirdiğim futbolcular. Kendilerini çok iyi tanıyorum. Bana göre Galatasaray bu oyuncuları alarak, iyi transferler yaptı. Her ikisi de uzun vadede Galatasaray'a oldukça faydalı olacaklardır" diyerek sözlerini tamamladı.