'Herkes kadar temiz herkes kadar kirliyiz'

'Herkes kadar temiz herkes kadar kirliyiz'
'Herkes kadar temiz herkes kadar kirliyiz'
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 3-2 kaybettikleri Trabzonspor maçı sonrası konuştu. Tecrübeli hoca, şike süreciyle ilgili soruya, "Herkes kadar temiziz herkes kadar kirliyiz" yanıtını verdi.

Aykut Kocaman, "1 veya 3 puanlık kazanç özellikle yukarı tırmanma adına bize çok yardım edecekti. Bu bilinçle sahaya çıktık. Golü de bulmamız bizim için büyük avantajdı. Maçı fena götürmüyorduk ancak ilk gelen topun penaltıyla sonuçlanması Trabzonspor ’u tamamen oyunun içine itti. Bizim en büyük sıkıntımız Trabzonspor'un yükselen ritmine aynı ritimle karşılık veremememizdi" dedi.

Trabzonspor 3-2 Konyaspor


NTV Spor'da yer alan habere göre; ikinci yarının başında attıkları golün kendilerini maçın içine yeniden soktuğunu vurgulayan Kocaman, "Ama bu anlarda üçüncü golü bulamadık. Bosingwa’nın ortasında Cardozo’nun kafa vuruşuyla usta işi gelen bir golle öne geçmeyi başardılar ve çok fazla buna karşılık verecek gücü ortaya koyamadık. Bizim için açıkçası ligdeki ritmimizi bulmamız açısından önemli bir maçtı. Bunu başaramadık. Belki bir iki adım geriden aynı ritmi yakalamaya çalışacağız" diye konuştu.

"SIKINTILI DURUMU BERTARAF EDİP..."

Tecrübeli teknik adam, ligdeki hedefleriyle ilgili olarak, "Önce nispeten sıkıntılı durumu bertaraf edip orta üst gruba doğru yükselebilmeyi amaçlıyoruz. İlk yarının sonlarına doğru bunu başarabilirsek yapabilir miyiz bilmiyorum, ama ilk 8’li grubun içini bu sene için hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

"HERKESİ BU YÜZLEŞMEYİ YAPMASI GEREKİYOR"

Bir gazetecinin şike sürecini kastederek, "Malum dönemle ilgili size yönelik tribünlerden gelen tezahüratları nasıl değerlendiriyorsunuz. Tribünlerin boş kalmasını neye bağlıyorsunuz" sorusunu Aykut Kocaman, "Tribünlerin tepkisine çok fazla cevap vermek istemiyorum. Doğru olmadığını söylemem gerekiyor. Çok fazla cevap vermek istemiyorum çünkü biz profesyonellerin bazen de olsa duygularımızı, düşüncelerimizi anlatırken bazı şeyleri içimizde tutmamızın faydası var gözüküyor ama doğru değil, hoş da değil. Hepimiz bu ülkenin insanlarıyız. Herkes kadar temiziz herkes kadar kirliyiz. Herkesin bu yüzleşmeyi yapması gerekiyor. İkinci tarafı tribünler boş. Birtakım uygulamalar var bu sene, belki bundan dolayı ama ben sizin de malum dönem diye kastettiğiniz bu dönemin çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Herkes bir şekilde zararını görüyor bunun. Görecek gibi de gözüküyor. Neyse bu kadar kalsın" dedi.

Halilhodzic'ten Malouda'ya: Kalleş!