Herkes Lincoln'ü konuşuyor

Galatasaray seyircisiz ikinci maçından da galibiyetle ayrılırken önceki geceye Sarı-Kırmızılı takımın bu sezonki transferi Lincoln damgasını vurdu.

İSTANBUL - Galatasaray seyircisiz ikinci maçından da galibiyetle ayrılırken önceki geceye Sarı-Kırmızılı takımın bu sezonki transferi Lincoln damgasını vurdu. Brezilyalı ligin ilk maçında Çaykur Rize-
spor ağlarını uzaktan bir şutla sarsmış ve farklı galibiyete giden yolu açmıştı. Akabinde rakiplerinin sert darbelerine maruz kalan Lincoln 64. dakikada yerini Arda'ya bırakmak zorunda kalmıştı.
Önceki akşam yine uzaktan sert, çok sert vurdu Brezilyalı ve takımına üç puanı getirdi. 90 dakika boyunca mücadele etmekle kalmadı, tartışmasız pasları ve oyunuyla sahanın en iyisiydi. Hagi'nin maç kurtardığı günleri anımsattı. Lincoln bu oyunuyla sadece taraftarların kalbini değil spor yazarlarının kalemlerini de fethediyor. İşte dünkü gazetelerde Brezilyalıya düzülen methiyelerden birkaç çarpıcı örnek...
Erdoğan Şenay (Milliyet)
...Lincoln'ü seyrettikçe insanın 'futbol bilen için çok da basit bir
oyun' diye haykırası geliyor... Öyle ya top daha ayağına gelmeden kaç arkadaşınızın harekette olduğunu sezebildiğiniz zaman, koşu yoluna topa bakmadan yuvarlamak öylesine kolay ki... Ama bunu her an yapabilmek ve gerektiği anda da herkes pas beklerken 30-35 metreden yakaladığı topu bir mermi hızıyla ağlara yapıştırmak, 10 numarayla yarışmak ve 10 numara golün sahipliliği için Lincoln olmak gerekiyor işte.
Ahmet Çakar (Sabah)
Lincoln takımın fizik gücü en düşük oyuncusu. Belki tam hazır değil ya da sakatlıktan tam kurtulamadı. Ama tilki gibi. Sola bakıp sağa atıyor, sağa bakıp sola atıyor. Muhteşem şut çekiyor.
Mahmut Sert (Cumhuriyet)
Bu adam uzaylı olmalı. Topu alışı, verişi, vücut çalımları ve topa vuruşları bir başka. En azından yıllardır Türkiye'de futbol diye izlediğimiz oyundan başka bir şey oynuyor. Müthiş bir futbol zekâsı var.
Hayalet gibi; ne zaman nereden ortaya çıkacağı belli değil. Ortaya çıktığında da futbolunun güzelliğiyle gözleri kör ediyor! Bırakın rakip takımı, Galatasaraylılar bile onun ne yapacağını anlayamıyor. Olağanüstü bir önsezisi var. Bir satranç oyuncusu gibi alandaki herkesten önce neler olup bitebileceğini öngörebiliyor. Olanaksız yerlerden, örneğin iğne deliğinden topu geçiriyor.
Mustafa Denizli (Milliyet)
Özellikle ilk yarım saat içinde Arda ve Lincoln ikilisi mükemmel işler yaptılar. Sadece şov olarak değil, sonuca dönük hareketleri de sergilediler. (Spor Servisi)