"Herkes Sabri'ye sallıyor"

"Herkes Sabri'ye sallıyor"
"Herkes Sabri'ye sallıyor"
Sergen Yalçın, Galatasaray-Sivasspor maçına ilk 11'de başlayan Veysel Sarı ile kadro dışı olan Sabri Sarıoğlu'nu karşılaştırdı.

RADİKAL - TRT'de yayınlanan ' Futbol Arenası' programında yorumculuk yapan Sergen Yalçın, Galatasaray 'da teknik patron Cesare Prandelli'nin, Sivasspro karşısında takımı 3'lü defansla sahaya sürmesini değerlendirdi.

Fatih Terim 'yokum' dedi!


Eski milli futbolcu, "Galatasaray takımı hiç bir şekilde 3'lü defans oynamaz. İki kanadında Veysel Sarı ve Tarık Çamdal'la başlıyorsun. Bunlar geçen sezon Eskişehirspor'da oynuyordu. 3-5-2'nin ön büyük özelliği kanat oyuncuları. Veysel'in ofansif kısmını at bir kere kenara" dedi.

"SABRİ'Yİ NEDEN GÖNDERDİN?"

Sabri Sarıoğlu'nun kadro dışı bırakılmasına tepki gösteren Yalçın, "Herkes Sabri'ye sallıyor. 3-5-2'ye döndüğünde Veysel'in Sabri'den ne farkı var? Bence Sabri, daha dinamik bir oyuncu. Duran takımı canlandırabilecek o hırsa sahip bir oyuncu. Sabri'yi neden gönderdin? Sanki üst düzey oyuncuların var elinde. Barcelona'nın sağ beki, Real Madrid'in sağ beki mi var elinde? Çok gereksiz. Veysel 4-4-2'de oynayabilir, ama 3-5-2'yi kaldırmaz. Veysel'in ön tarafa gitme özelliği yok" ifadelerini kullandı.

İşte Arena'da '6' işaretinin nedeni