Herkesi şaşırtan Emre Belözoğlu kararı

Herkesi şaşırtan Emre Belözoğlu kararı
Herkesi şaşırtan Emre Belözoğlu kararı
Sarı-lacivertli takımın kaptanı Emre Belözoğlu, gelecek sezon sadece maç başı ücret alacak. Oynadıkça para alacak olan deneyimli futbolcunun maç başı ücreti 50 bin Euro olacak.

Fenerbahçe 'de bir ilk yaşanıyor... Sezonun bitimiyle birlikte yaşanan kongre sürecinin ardından Başkan Aziz Yıldırım ve yeni yönetim, takımda köklü bir değişikliğe gitti. Uzun yıllardır forma giyen birçok oyuncu ile yollar ayrılırken, yeni yıldızlarla anlaşmanın yolları arandı. Bu görüşmelerde eskilerden kalanlar da oldu. Bunlardan biri de kaptan Emre Belözoğlu.

Habertürk'ün haberine göre; Sportif Direktör Giuliano Terraneo’nun da olumlu rapor vermesi üzerine tecrübeli oyuncu ile yola devam kararı alındı. Ancak yönetimin geçen sezon 2.1 milyon Euro alan Emre’ye bu parayı yine verme gibi bir niyeti yoktu. Bu durum da kendisine iletildi. Ve tarihinde ilk kez yönetim, yeni bir uygulamaya giderek garanti para vermeden maç başına anlaşma yaptı.

DİĞERLERİNE DE UYGULANABİLİR

Bir yıllık anlaşılan Emre’ye maç başına 50 bin Euro verilecek. Eğer kaptan, 30 maçı geçerse bu para 75 bin Euro’ya çıkartılacak. Sarı-lacivertlilerde ilk kez uygulamaya konulan bu anlaşmanın diğer yerli oyuncularda da denenebileceği öğrenildi. Özellikle yıllık 2.5 milyon Euro alan kaleci Volkan Demirel'e de böyle bir teklif yapılması bekleniyor.