Hesap günü cumartesi

Avrupa Şampiyonası elemelerinde Hollanda'ya sahayı dar eden 40 sayı farkla galip gelen Basketbol Milli Takımı, gözünü cumartesi akşamı Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak Litvanya maçına dikti.

İSTANBUL - Avrupa Şampiyonası elemelerinde Hollanda'ya sahayı dar eden 40 sayı farkla galip gelen Basketbol Milli Takımı, gözünü cumartesi akşamı Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak Litvanya maçına dikti. İlk maçta deplasmanda çok farklı yenildiği rakipten rövanşı almak için sahaya çıkacaklarını söyleyen Milli Takım Menaceri Doğan Hakyemez, "Onlarla görülecek hesabımız var" dedi. Hollanda'nın kendi düzeylerinde bir takım olmadığını belirten Hakyemez, "Biz asıl gücümüzü Litvanya karşısında göstereceğiz. Basketbolseverlerin ve medyanın Hollanda maçında çok büyük emeği var. Herkese teşekkür ediyorum. Litvanya maçında da yalnız kalmayacağımızı biliyorum" diye konuştu. Coach Aydın Örs ise, Hollanda maçını çok rahat kazandıklarını belirterek, "Biz o maçta Litvanya maçının hazırlığını yaptık, kendimizi denedik. Oyuncularımın gösterdiği performanstan memnunum. Özellikle bench'ten de katkının gelmesi çok olumlu. Cumartesi günü de Türkiye'yi mutlu edecek bir sonuç almak için herşeyi yapacağız" dedi.
Öte yandan eleme gruplarında mücadelenin bitmesine 1 maç kala, finalist 14 takımdan 11'i belirlendi. Çarşamba gecesi oynanan maçlardan sonra gruplarda Litvanya, Türkiye, Yunanistan, İspanya, Hırvatistan, Almanya, Fransa, Letonya, İtalya, Rusya ve Slovenya, İfinallere gitmeyi garantiledi. Şampiyonada, Yugoslavya son şampiyon, İsveç de ev sahibi olarak doğrudan yer alacak. (Spor Servisi)