Heveslenmeyin yine İspanya şampiyon!

Heveslenmeyin yine İspanya şampiyon!
Heveslenmeyin yine İspanya şampiyon!
Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi'nin araştırmasına göre, son şampiyon İspanya, 2014 FIFA Dünya Kupası'nı da müzesine götürecek. Senaryoya göre Brezilya 2'nci, Arjantin 3'üncü, Fransa ise 4'üncü olacak.

Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi’nin (CIES) araştırmasına göre, 2010’un şampiyonu İspanya, 2014 FIFA Dünya Kupası’nı da kazanacak.
CIES, “2014 Dünya Kupası senaryosu” adlı araştırmasının sonuçlarını paylaştı. Araştırma, Brezilya’nın evsahipliği yaptığı 2014 FIFA Dünya Kupası’ndaki takımların kadrosundaki oyuncuların “kariyerleri boyunca oynadıkları lig ve Dünya Kupası maçları, kariyerleri boyunca ligde attıkları gol sayısı, Dünya Kupası’ndan önceki 2 yılda oynadıkları lig ve A milli takım maçları, Dünya Kupası’ndan önceki 2 yılda ligde attıkları gol sayısı” istatistiklerine bakıldığında en yüksek değerlere sahip 11 oyuncu ile son 4 Dünya Kupası’nda final oynayan takımların kadrosunda aynı kriterler göz önünde bulundurularak yapılan hesaplama sonucu en yüksek değerlere ulaşan 11 oyuncu karşılaştırarak yapıldı. Senaryoya göre, 13 Temmuz’daki finalde Brezilya ile İspanya karşılaşacak ve İspanya, 2008 ve 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2010 FIFA Dünya Kupası’ndan sonra üst üste 4. büyük kupasını da kazanacak. 3.’lük maçında ise Arjantin, Fransa’yı yenecek.

BUGÜN 3 MAÇ VAR


Bu arada kupada bugün üç mücadele var, programı ise şöyle:
19.00 Kolombiya-Yunanistan / 22.00 Uruguay-Kosta Rika / 01.00 Kamerun-Hırvatistan