Heysel'i unutamadı

Heysel'i unutamadı
Heysel'i unutamadı
Juventus'tan sezon sonunda ayrılan ve kariyerine Avustralya'da devam eden Alessandro Del Piero, transfer döneminde Liverpool'dan teklif aldığını fakat Heysel faciası unutamadığı için teklifi kabul etmediğini söyledi.

Radikal Spor - Sezon başında Juventus’tan ayrılıp Avustralya Ligi takımı FC Sydney’in yolunu tutan Alessandro Del Piero, İtalyan, La Gazzetta dello Sport’a önemli açıklamalarda bulundu.

34 yaşındaki tecrübeli oyuncu, transfer döneminde FC Sydney ile beraber Liverpool’dan da teklif aldığını söylerken İngliiz ekibini tercih etmemesini, “Heysel faciası aklıma geldi ve Liverpool’dan gelen teklifi reddettim.

Juventus ile Liverpool kulüpleri aralarındaki sorunları çözmüş olsalar da taraftarlar için trajedinin izleri hala çok taze.” sözleriyle açıkladı.

29 Mayıs 1985 günü Juventus ile Liverpool’u karşı karşıya getiren Şampiyonlar Kulüpler Kupası final mücadelesinde taraftarlar arasında çıkan olaylar sonucunda 39 İtalyan taraftar ve bir Belçikalı polis yaşamını yitirmiş, çok sayıda taraftar yaralanmıştı.