'Hiç kimseden çekinmiyoruz'

Şampiyonlar Ligi D Grubu'nda yer alan Galatasaray'ın rakiplerinden biri olan Olympiakos Teknik Direktörü Oleg Protasov iki ekip arasında oynanacak maçların centilmenlik içinde geçmesini diledi.
Haber: YORGO KIRBAKİ / Arşivi

ATİNA - Şampiyonlar Ligi D Grubu'nda yer alan Galatasaray'ın rakiplerinden biri olan Olympiakos Teknik Direktörü Oleg Protasov iki ekip arasında oynanacak maçların centilmenlik içinde geçmesini diledi. Protasov, grupta tüm takımların şanslarını da eşit görüyor.
Olimpiakos neden Avrupa kupalarında başarılı olamıyor?
Önceki yıllarda eğer Juventus'u yenseydik yarı finallere yükselecektik. Ancak, detaylar eksik. Şans da bizden yana olmadı. Dikkatli olmamız gerek. Şampiyonlyar Ligi'nde yapılan her hatanın cezası çekilir. Bu yıl dikkatli olmaya çalışacağız.
Galatasaray-Olympiakos...
Galasataray'ı iyi okuyabilmek için vaktimiz var. İki ekibin de arkalarında büyük taraftar desteği var. Türk takımı çok kaliteli oyunculara sahip. Oyunun kaderini değiştirebilecek, Hakan şükür, Hasan Şaş, De Boer gibi oyuncuları var. İki maçta da çok dikkatli olmak zorundayız.
Türk ve Yunan takımları arasındaki karşılaşmalar her zaman ayrı bir önem taşıyor. Geçen yıl Panatinaikos-Fenerbahçe maçında da olaylar yaşanmıştı.
Sadece futbol oynamalıyız ve taraftarları memnun etmeliyiz. Futbol eğlencedir. Statlara aileler gitmelidir.
Juventus ve Real Sociedad hakkında neler düşünüyorsunuz?
Juventus dünyanın en güçlü ekiplerinden biri; puan alabilmemiz için çok çalışmamız gerek. Real Sociedad geçen yıl sürpriz yaptı. Ancak bu yıl onlar için daha zor olacak. Geçen yılki başarının şans olmadığını kanıtlamaları gerek. Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçımızı İspanya'da oynayacağız. Kazanmak istiyoruz.
D grubundan hangi takımlar bir üst tura çıkar?
Tahmin yürütmeyi sevmem. Her takım onbir kişi ile sahaya çıkar. Gruptaki her takım mücadeleye puansız başlıyor. Tabii bazı takımların Avrupa tecrübeleri daha fazla.