'Hiçbir yere gitmiyorum'

Espanyol maçında ilk 11'de forma giyen Barcelona kalecisi Rüştü Reçber, "Maçın sonuna kadar gevşeyemedim. 30 yıldır böyle sinirli olduğum bir günü hatırlamam" dedi.

MADRİD - Espanyol maçında ilk 11'de forma giyen Barcelona kalecisi Rüştü Reçber, "Maçın sonuna kadar gevşeyemedim. 30 yıldır böyle sinirli olduğum bir günü hatırlamam" dedi. Barcelona'nın Espanyol'u 3-1 yendiği 16. hafta maçında 90 dakika sahada kalan Rüştü, İspanyol basının karşısına çıkarak, soruları yanıtladı. Espanyol'un öne geçtiği ilk golü yediğinde üzüldüğünü ifade eden Rüştü, "Türkiye'de de çok özel maçlar yaşadım ama Espanyol ile yaptığımız derbide oynamam benim için çok özeldi. Bir düşü gerçekleştirdim. İlk 11'de oynatılmam beni de şaşırttı ama derbiden önce oynayabileceğimi sezmiştim" diye konuştu.
'Çalışmaya devam edeceğim'
Bundan sonra kaleyi devralıp, pazar günü de Celta Vigo'ya karşı oynatılıp oynatılmayacağıyla ilgili bir soruyu milli kaleci, "Bunu bilmiyorum. Bununla ilgili herhangi bir konuşma yapmadım. Teknik direktör karar verecek. Ben kendi adıma takımda olmak için çalışmaya devam edeceğim" şeklinde cevapladı. Rüştü, şimdiye kadar ligde kaleyi koruyan Victor Valdes ile ilgili olarak da, "Bana karşı hiçbir tavrı değişmedi. Her zamanki gibi devam ediyor. Elbette ki bana vereceği bir tavsiye olursa, bunu kabul ederim. İkimiz arasında ilişki iyi" dedi.
Barcelona'ya bu sezon gelen ve oynatılmadığı için ocak ayındaki ara transferde gideceği söylentilerini yalanlayan başarılı eldiven, haziran ayına kadar hiçbir yere gitmeyeceğini söyledi. Bu arada İspanyol basını, Rüştü'nün İspanyolcasında halen sorun olduğunu, ancak öğrenmek için sıkı çalıştığını ve takım arkadaşlarıyla diyaloğu çoğaltarak, dildeki
akıcılığını arttırdığını yazdı. (Spor Servisi)