'Hiçbir yere gittiğim yok'

Galatasaray ve Milli Takım'ın yıldız oyuncusu Hasan Şaş, yurt dışında bir takımla anlaştığı ve sezon sonunda Galatasaray'dan ayrılacağı iddialarına yanıt vererek, "Hiçbir yerle sözleşme imzalamadım" dedi.

İSTANBUL - Galatasaray ve Milli Takım'ın yıldız oyuncusu Hasan Şaş, yurt dışında bir takımla anlaştığı ve sezon sonunda Galatasaray'dan ayrılacağı iddialarına yanıt vererek, "Hiçbir yerle sözleşme imzalamadım" dedi. Hasan Şaş, kendisine ait internet sitesinde yaptığı açıklamada, son günlerde bu konuda yapılan haberleri kendisinin de şaşkınlıkla izlediğini anlatarak, "Yaptığımız görüşmelerde rakamlarda anlaştık. Sadece ödeme planı konusunda bir takım ufak tefek pürüzler var. Bunların da aşılacağını sanıyorum; anlaşamadığımız rakamlar öyle atla deve değil" diye görüşlerini belirtti.
Milli futbolcunun açıklaması şöyle: "İddialara göre ben yurt dışında bir kulüple anlaşma imzalamışım ve bu nedenle de Galatasaray'ın teklifine ayak sürüyormuşum. Oysa ben, bu konunun daha önce yaptığım açıklamalarla kapandığını düşünüyordum. Telefonlarım bir aydır hiç susmuyor. Bu olayın aslını öğrenmek isteyen gazeteciler ve dostlarım beni arıyorlar. Sürekli olarak Emre ve Okan'la Galatasaray arasında yaşananların benim ile de yaşanacağını belirten haberleri duymaktan bıktım. Komplo teorileri üretmekten sıkılmayanlar kimi senaryolar yazıyor ve nedense bu senaryoların hepsinde beni Galatasaray'dan ayırıyorlar. Hepsinde de tek suçlu benim. Şunu bir kez daha belirtmek istiyorum. Ben hiçbir yerle sözleşme imzalamadım. Bu benim, ne meslek ahlakıma ne de profesyonelliğime sığar."
Basın yine abartıyor
Kendisi için her zaman Galatasaray'ın önce geleceğini kaydeden Hasan Şaş, web sitesindeki açıklamasına şöyle devam etti: "Beni iyi tanıyanlar geçmişte yaptığım fedakarlıkları çok iyi bilirler. Gelen çok ciddi ve büyük teklifleri elimin tersiyle kenara itip, gözüm kapalı sözleşme imzalamıştım. Nitekim bu sezon böyle olsun istiyorum. Basında istediğim rakamları okuyunca gözlerime inanamıyorum. Daha önce telaffuz bile etmediğimiz rakamları istediğim söyleniyor. Bunların gerçekle kesinlikle ilgisi yok. Abartmayı seven basınımız yine abartıyor. Mayıs ayına kadar devam eden bir sözleşmem var. Yani zaten bir yere gittiğim yok. Bu nedenle de önümüzde epeyce bir süre var." (Spor Servisi)