Hidayet Türkoğlu şampiyona gidiyor

NBA'de yeni sezon için kadrolar belirlenirken, Indiana Pacers, San Antonio Spurs ve Sacramento Kings arasında gerçekleşmesi olası takasta Hidayet Türkoğlu'nun San Antonio Spurs'te forma giymesi ağırlık kazandı.

İSTANBUL - NBA'de yeni sezon için kadrolar belirlenirken, Indiana Pacers, San Antonio Spurs ve Sacramento Kings arasında gerçekleşmesi olası takasta Hidayet Türkoğlu'nun San Antonio Spurs'te forma giymesi ağırlık kazandı. Indiana Pacers, All Star pivotu Brad Miller'ı, lüks vergisinden kurtulmak için, 35 yaşındaki Vlade Divaç'ın boşluğunu doldurmaya çalışan Sacramento Kings'e vermeyi istiyor. Brad Miller karşılığında Kings'ten Hidayet ve Scott Polard'ı alacak Indiana, yeni bir takasla, Hido ile yedek guardı Ron Mercer'i son şampiyon Spurs'e göndererek karşılığında Danny Ferr'i kadrosuna katmak istiyor. Bu takas gerçekleşirse Hidayet gelecek sezon 2 milyon dolarlık bir ücret karşılığında son şampiyon San Antonio Spurs takımında forma giyecek.
Ligin as oyuncularından ve 19.1 sayı, 4.2 ribaund ortalamasına sahip Latrell Sprewell, Knicks'den Minnesota'ya transfer oldu. İki kez All Star'a giren ve 1994'deki draft seçmelerinde birinci olan Glenn Robinson, Hawks'dan Philadelphia 76ers'e geçti. 21.1 sayı, 6.2 ribaund ve yüzde 46'lık şut yüzdesi tutturan Robinson, üç yılda üçüncü kez takım değiştirdi. Glenn Robinson'ın geçtiğimiz sezon Hawks'da 20.8 sayı, 6.6 ribaund ortalaması bulunuyordu. Philadelphia'da bir sezon geçiren ve 15.9 sayı, 7.1 ribaund ortalaması bulunan Keith Van Horn, New York Knicks'e transfer oldu. (Spor Servisi)