Hidayet'e müjdeli haber

Hidayet'e müjdeli haber
Hidayet'e müjdeli haber
A Milli Basketbol Takımı kaptanı Hidayet Türkoğlu, aldığı doping cezasının Avrupa Şampiyonası'nı etkilemeyecek olmasına çok sevindiğini söyledi.

İSTANBUL (AA) - Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'in dün yaptığı açıklamada, Hidayet Türkoğlu'na Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) tarafından sadece 6 ay ceza verildiğini ve bu sürenin dolduğunu belirtmesi üzerine, milli basketbolcu yaşadığı süreci değerlendirdi.

Hidayet, alınan karara çok sevindiğini ve 4 Eylül'de başlayacak Avrupa Şampiyonası'nda takımın başında olacağından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:
"Maalesef talihsiz bir durum vardı. Böyle bir süreçten geçmek zorunda kaldım. Çok şükür ki bunu en iyi şekilde atlattım. Avrupa Şampiyonası'nda takımın yanından yer alacak olmak beni çok mutlu etti. Ben, yıllardır milli formayı gururla taşıyan bir insanım ve tekrar bu formayı giyeceğim için ayrı bir sevinç yaşıyorum. FIBA'nın aldığı karar sonrası kafa olarak çok rahatladım. Artık kafam çok rahat."

"TAKIM ARKADAŞLARIM BÜYÜK DESTEK VERDİ"

FIBA tarafından verilecek cezayı bilmemesine rağmen bu süreçte takımla birlikte çalışmak istediği için kampa katıldığını aktaran milli basketbolcu, takım arkadaşlarının kendisine büyük destek verdiği kaydetti.

Tecrübeli basketbolcu, milli takımın kendisi için çok ayrı bir yer oladuğunu aktararak, "Bu süreci takım arkadaşlarımla geçirmek istedim. Sonuçta burası benim için çok ayrı bir yer. İnanın, bu atmosfer kendi kulübümüzde yaşayamadığınız bir şey. Her zaman umudumu korudum ve kendimi iyi hazırladım. Bu süreçte desteğe ihtiyacım vardı ve bana en iyi desteği, en iyi morali kaptanlarının yanında olarak takım arkadaşlarım verdi" diye konuştu.

"TÜRK BASKETBOLUNU EN İYİ NOKTALARA GETİRECEĞİZ"

Çok kaliteli oyuncularından kurulu bir ekip olduklarını anlatan Hidayet Türkoğlu, amaçlarının Türk basketbolunu en iyi şekilde temsil etmek olduğunu dile getirdi.

2013 Avrupa Şampiyonası'na tam takım halinde gittiklerini vurgulayan ay-yıldızlı ekibin kaptanı, "Türk basketbolunu en iyi noktalara getirmek istiyoruz. Çok kaliteli isimlerden kurulu bir ekibiz. Şimdi herkes konsantre olmuş bir vaziyette. Amacımız, Türk basketbolunu ve milli takımını Avrupa ve dünyada iyi bir yerlere getirebilmek. Bunu yapabilecek güçteyiz" ifadelerini kullandı.

"EKOL ÜLKELERLE OYNAYACAĞIZ"

Hidayet Türkoğlu, 4 Eylül'de Slovenya'da başlayacak 2013 Avrupa Şampiyonası'nda milli takımın yer alacağı D Grubu'nda zorlu rakiplerle karşılacaklarını söyledi.

D Grubu'nda İtalya, Rusya, Yunanistan gibi ekol ülkelerle oynayacaklarını hatırlatan milli basketbolcu, "Rakiplerimiz zor ama önemli olan bizim nasıl bir performans göstereceğimiz. Oraya, kafa ve fizik olarak iyi gitmemiz ve istikrarlı olmamız lazım. En küçüğünden en büyüğüne kadar her takıma büyük saygı duyacağız. Ekol ülkelerle oynayacağız ama önemli olan bizim ne yaptığımız. Ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, başarılı olacağız" şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.