Hiddink'e bir eleştiri de Gullit'ten

Hiddink'e bir eleştiri de Gullit'ten
Hiddink'e bir eleştiri de Gullit'ten
Hollandalı eski milli futbolcu Ruud Gullit, ülkesinin EURO 2016 Elemeleri'nde gösterdiği kötü performansla ilgili, "Federasyonun Hiddink tercihine anlam veremiyorum. Benim tercihim Ronald Koeman'dı" dedi.

LAHEY - EURO 2016 Elemeleri A Grubu'nda Türkiye 'nin rakiplerinden Hollanda'nın 3 maçın 2'sini kaybetmesinin ardından teknik direktör Guus Hiddink'e yönelik eleştiriler devam ediyor.

Portakallar'ın Çek Cumhuriyeti ve İzlanda karşısında aldığı yenilgilerin faturasını Hiddink'e çıkaran Ruud Gullit, Hollanda Futbol Federasyonu'nun Louis van Gaal'den sonra Hiddink'i takımın başına getirmesinin yanlış olduğunu savundu.

De Telegraaf gazetesine konuşan Gullit, Hiddink'in takımın başına getirilmesini anlayamadığını belirterek, "Federasyonun Hiddink tercihine anlam veremiyorum. Bu korkakça bir karardı ve sorumlusu federasyondur. Benim tercihim Ronald Koeman'dı" ifadelerini kullandı.

Federasyonun, bu kararıyla milli takımı gençleştirme fırsatını bir kenara koyduğunu iddia eden Gullit, yeni nesil futbolcuların Koeman'ı iyi tanıdığını ifade etti. Hollanda'nın aldığı başarısız sonuçları Hiddink tercihine bağlayan Gullit, milli takımın savunmada önemli hatalar yaptığını öne sürdü. (AA)