Hiddink'ten Dirk Kuyt'a...

Hiddink'ten Dirk Kuyt'a...
Hiddink'ten Dirk Kuyt'a...
Hollanda Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, milli formaya veda ettiğini açıklayan Dirk Kuyt'ın kararına saygı duyduklarını söyledi.

Fenerbahçeli futbolcu Dirk Kuyt, bugün yaptığı açıklamada, "2014 Dünya Kupası'ndan sonra kendimi hala güçlü hissediyordum ve milli takımda devam edebileceğimi düşünüyordum. Yeni hocamız Guus Hiddink ile konuştuk. Beni Dünya Kupası'nda oynadığım pozisyonlarda oynatmayı düşünmediğini iletti. Bu konuşmadan sonra anladım ki istediğim kadar forma şansı bulamayacağım" sözleriyle milli takımı bıraktığını açıklamıştı.

Bunun ardından Hollanda Futbol Federasyonu'na konuşan Hiddink, "Dirk Kuyt'ın kararına saygı duyuyorum. Hollanda futboluna kattığı her şey için ona teşekkür ediyorum" dedi. Tecrübeli çalıştırıcı ayrıca, 2008 yılında milli takımı bırakan ünlü kaleci Edwin van der Sar'ın ardından Kuyt'ın da yokluğunun takımda hissedileceğini ifade etti.

Hollanda Futbol Direktörü Bert van Oostveen ise Kuyt'ın her zaman takım arkadaşlarına ve genç futbolculara örnek olduğunu belirterek, her şey için kendisine teşekkür ettiğini dile getirdi.

Milli takım forması altında 100'ler kulübüne girmeyi başaran yıldız oyuncunun milli takımı bırakma kararı, Hollanda basınında geniş yankı uyandırdı. Gökhan HEBEPÇİ (DHA)