Hiddink'ten önce, Hiddink'ten sonra!

Hiddink'ten önce, Hiddink'ten sonra!
Hiddink'ten önce, Hiddink'ten sonra!
A Milli Futbol Takımı'nın eski teknik direktörü Piontek, yabancı hocaların Türk futbolunun kalbini bilmediğini söyledi.

ANTALYA (AA) - Dün sona eren Uluslararası Dörtlü Turnuva'yı izlemek amacıyla Manavgat'ta bulunan Alman teknik direktör Sepp Piontek, Evrenseki Belediye Başkanı Recep Barut'un daveti üzerine Evrenseki Kültür Evi'ni ziyaret etti. Daha sonra 3. Lig 2. Grup ekiplerinden Manavgat Evrensekisporlu futbolcularla sohbet eden Piontek'e, Barut tarafından vazo hediye edildi.

'Fatih Terim Stadı' önerisi


Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Piontek, Fatih Terim'in A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörlüğüne getirilmesini değerlendirdi.

"HIDDINK'TEN SONRA DÜŞÜŞ"

Piontek, Türk futbolunun Hiddink'ten önce iyi bir konuma geldiğini, Hiddink'ten sonra düşüş yaşandığını söyledi. Şimdi ise hayatı başarılarla dolu Fatih Terim'in göreve geldiğini belirten Piontek, " Türkiye 'ye gelen yabancı teknik adamlar Türk futbolunun kalbini bilmiyor. Terim ise Türk futbolunun kalbini iyi bildiği için başarılı olacaktır" diye konuştu.

FATİH TERİM'E ÖVGÜ

Terim'in kendisi Türkiye'de görev yaparken yardımcısı olduğunu ve çok hızlı öğrendiğini ifade eden Piontek, gerçekten çok iyi yerlerde geldiğini, daha da iyi olacağına inandığını dile getirdi.

Terim'in dünya çapında bir teknik adam olduğunu kaydeden Piontek, şöyle devam etti:
"Türk Milli Futbol Takımı, Terim ile çok güzel başarılara imza atacaktır. Galatasaray 'daki başarıları buna en güzel örnektir. Terim'i diğer teknik adamlardan ayıran en önemli özelliği, Türk futbol takımının kalbini çok iyi bilmesidir. Türkiye, Hollanda yenilgisi olmasaydı Dünya Kupası'na gidecekti. Türk futbolunun dünya çapında kendisini göstermesi için 2 yıla ihtiyacı var."

Türk futbol tarihinde bir ilk

KOPENHAG YENİLGİSİ ŞAŞKINLIĞI

Türkiye'de, Avrupa 'da oynayacak seviyede futbolcular olduğunu vurgulayan Piontek, Avrupa'da yaşayan çok iyi Türk oyuncular da bulunduğunu kaydetti. Piontek, "Buna en güzel örnek Real Madrid ve Arsenal'de oynayan Türk futbolculardır" dedi.

Piontek, Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray'ın Kopenhag'a yenilmesine şaşırdığını ifade etti.

Türkiye'den Almanya'ya büyük fark