'Hislerimi pankart yaptım'

Galatasaray sahaya 'Sizsiz ve sessiz olmuyor' yazılı pankartla çıkarken, Fatih Terim, "Hislerimizi pankarta döktük" dedi. Başına ilk kez böyle birşey geldiğini anlatan Terim, "Tuhaf, futbol tüm birimler devreye girdiği zaman güzel.

  • Galatasaray sahaya 'Sizsiz ve sessiz olmuyor' yazılı pankartla çıkarken, Fatih Terim, "Hislerimizi pankarta döktük" dedi. Başına ilk kez böyle birşey geldiğini anlatan Terim, "Tuhaf, futbol tüm birimler devreye girdiği zaman güzel. Bir hata varsa cezalandırılacak tabii. Gönlümüz seyircimizle olmak istiyor" diye konuştu.
  • Galatasaray'ın cezası nedeniyle tribünlerin bomboş olduğu karşılaşmada saha kenarı görevlileri, basın mensupları, güvenlik güçleri ve protokol tribünü olmak üzere yaklaşık 500 kişi, maçı statta izleme şansını buldu.
  • Taraftarlar, tribüne 'Herkes rütbesini bilecek' yazılı dev bir bayrak yerleştirirken, futbolcular adına konulan 'Yüreğinizin bizimle çarptığını biliyoruz' pankartı da dikkati çekti.
  • Sakatlığı ve formsuzluğu nedeniyle yaklaşık üç aydır forma giyemeyen Hasan Şaş, teknik direktör Terim tarafından onbirde sahaya sürüldü. Ligde en son 22 Aralık 2002'de Samsunspor ile yapılan maçta oynayan Hasan, Türkiye Kupası'nda ise 4 Mart 2003 tarihinde Malatyaspor maçında forma giymişti. Hasan Şaş, maçın 47. dakikasında bu sezon Sarı-Kırmızılı formayla ilk golüne imza attı. Elazığspor'un kalesini, Galatasaray altyapısından yetişen Orkun'un koruması da ilginç bir nottu.
  • Galatasaraylı taraftarlar takımlarını Florya'dan meşalelerle uğurladı. Taraftarlar, yaklaşık 30 araçlık bir konvoyla takımlarını stada getirdi. Tribünde taraftar olmamasına karşın, maç öncesi stat hoparlörlerinden yine de küfür etmeme ve yabancı madde atmamaya yönelik anons yaptırılması gülüşmelere neden oldu. Galatasaraylı futbolcular, sahaya çıktıklarında önce protokol tribününü selamlarken, geriye dönüp boş tribünleri de selamlamayı ihmal etmedi
  • Maçın başlamasıyla birlikte statta adeta 'çıt' çıkmazken, futbolcuların birbirleriyle konuşması boşlukta yankılandı. 23 Mart 2002'de Galatasaray Başkanlığı'na seçilen Özhan Canaydın'ın, dün başkanlıktaki birinci yılı doldu.