Hocadan futbolcuları 'uyandıran' istek

Hocadan futbolcuları 'uyandıran' istek
Hocadan futbolcuları 'uyandıran' istek
Balıkesirspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, "Devre arasında 'elinizi yüzünüzü yıkayın, uyanın' dedim. Futbolcularım da bunu yaptı, 4-1 kazandık" dedi.

BALIKESİR (AA) - İsmail Ertekin, 4-1 kazandıkları Karşıyaka maçının ilk ve ikinci yarısında farklı bir Balıkesirspor olduğunu söyledi.

Özellikle ilk yarıda sadece sahada bulunduklarını dile getiren Ertekin, şunları kaydetti:
"Geçen hafta ligde, deplasmanda Orduspor ve kupada Trabzonspor galibiyetleri bizi sevindirdi ancak futbolcuları biraz etkiledi. Karşıyaka maçında bunu çok net gördük ve ilk yarıyı 1-0 yenik kapadık. Maçın ilk yarısında çok kötü oynadık. Devre arasında soyunma odasına girdiğimizde 'elinizi yüzünüzü yıkayın, uyanın' dedim. Futbolcularım da bunu yaptı ve 4-1 galip geldik. Oyuncular da ilk yarıda kötü oynadıklarını biliyorlardı ve ikinci devre daha çok çalışmaları gerektiğini söylediler. Kupa galibiyeti uykusundan uyanmamız, ikinci yarıda daha iyi oynamamızı sağladı ve bize galibiyeti getirdi."

Ertekin, Orduspor ve Trabzonspor galibiyetlerini Karşıyaka maçıyla taçlandırdıklarını belirterek, "Hedefe ulaşmak istiyoruz. Bunun için de önümüzdeki hafta yapacağımız Manisaspor maçını kazanmamız gerekiyor. Deplasmanda zor bir maça çıkacağız" diye konuştu.