'Hocamız bir şey yapmadı'

'Hocamız bir şey yapmadı'
'Hocamız bir şey yapmadı'
Galatasaray idmanında gazetecilere konuşan Burak Yılmaz ve Selçuk İnan, Fatih Terim'in Orduspor maçında ihracını anlamadıklarını belirtip, deneyimli teknik adama 'kefil' oldu.

Spor Toto Süper Lig’de zirvede yer alan Galatasaray ’da gergin geçen Orduspor müsabakasının yankıları sürüyor. İlk yarısını Galatasaray’ın 2-0 geride kapadığı maçın devre arasında teknik direktör Fatih Terim’in, hakem Serkan Çınar tarafından tribüne gönderilmesi sonucu artan gerginlik, 4-2 kazanılan maç sonrası da dinmedi. Zira Terim’in yardımcısı Hasan Şaş da itirazdan dolayı tribünün yolunu tutarken, ikilinin alabileceği cezalara dair tartışmalar başladı.
Fatih Terim’in geçen sezon oynanan Trabzonspor maçı nedeniyle aldığı 3 maçlık cezanın kalan 2 müsabakalık kısmı 1 sene ötelenmiş durumdayken gelen bu ‘tribüne gönderilme’, deneyimli teknik adamın olası cezasının da bu 2 maç eklenerek verilmesini gündeme getirdi. Dün Sarı-Kırmızılıların basına açık gerçekleştirdiği idmanında ise Orduspor önünde takıma galibiyeti getiren isimlerden ikisi olan Burak Yılmaz ve Selçuk İnan, maçta yaşananlar hakkında konuştu.
İkili, Terim’in haksız bir şekilde tribüne gönderildiğini savunarak tecrübeli çalıştırıcıya destek verdi.
Muslera’nın degajının, kendi topuğuna çarpması sonucu futbol tarihinin en şanssız gollerinden birine sebep olan ancak takımının 4. golüne de imza atan Selçuk İnan, Terim için şu ifadeleri kullandı: “Bize göre hocamız haksız bir şekilde atıldı. Çünkü söylenen hakaretler, bence hepsi yalan, yanlış, yersizdi. Çünkü ben de hocanın yanındaydım. Açıkçası hocanın niye atıldığını hiçbirimiz anlayamadık. Ama tabii bunun neticesinde bizim işimiz sahaya çıkıp yeniden maçı çevirmekti. Bu durum az da olsa bizi hırslandırdı. Ondan sonra çıkıp mücadele ettik, elimizden geleni yaptık. Güzel bir galibiyet oldu. Ama dediğim gibi içerde hiçbir şey olmadı. Hocamız bırakın hakeme hakaret etmeyi, kendi futbolcusuna bile bir şeyler söylerken, kelimelerini seçerek söylüyor. Neden atıldığını açıkçası anlayamadım.”
“Sezon sonunda mutlu sona ulaşmak istiyoruz” diyen İnan, şöyle konuştu: “Biz hiç kimsenin gazına gelmiyoruz. Altı puan önde olmak bizi rehavete de sokmuyor. Çünkü geçen sene 9 puan öndeydik, yine de son maçta şampiyon olduk. Üç puanlı sistemde hiçbir şey belli olmuyor. Her zaman iyi olmanız gerekiyor. Biz de bunun farkındayız, bilincindeyiz.”

‘Haksızlık motive etti’
Orduspor önünde iki gol kaydeden Burak Yılmaz ise, “Bizi motive eden hocamızın atılması değil, ona yapılan haksızlıktı. Kesinlikle yapılan haksızlıkla biz motive olduk. Ben de hocamızın yanındaydım, asla herhangi kötü bir söze, harekete tanık olmadım ki hepimiz futbol sahalarında neler olduğunu, neler yaşandığını görüyoruz. Eminim o tünelde yaşananlar da bununla mukayese edilmeyecek bir şeydi. Dediğim gibi bize yapılan haksızlık bizi motive etti. Biz de gerekeni yaparak ikinci yarıda maçı çevirdik. O yüzden mutluyuz.”

‘Kariyerimde ilk ama güzel’

Selçuk İnan, Muslera’nın degajının kendi topuğuna çarpıp gol olmasıyla ilgili “Kariyerimde ilkti. Anlamadım nasıl olduğunu, o topun öyle gitmesi inanılmaz bir şeydi. Ama güzel gol oldu” dedi.

Florya’da yeni hoca!

Galatasaray Altyapı Futbol Akademisi teknik görevlilerinden Duygu Erdoğan, dün Sarı-Kırmızılıların idmanında konuktu. 3 aydır Fatih Terim’in yanında staj gören genç antrenör, dün Galatasaray takımıyla antrenmana çıktı.