Hocası bile 'tamam' dedi

Ara transfer için harekete geçen Beşiktaş, Rapid Bükreş'li Maladaraşanu için kolları sıvadı.

BÜKREŞ - Ara transfer için harekete geçen Beşiktaş, Rapid Bükreş'li Maladaraşanu için kolları sıvadı. Kamp için Antalya'ya gelecek olan Romanya takımının teknik direktörü Mircea Rednic, uzun süredir Kartal'ın gündeminde yer alan oyuncusu hakkında, ülkesinin yüksek tirajlı gazetelerinden Prosport'a ilginç açıklamalar yaptı: "Maladaraşanu'nun, Antalya kampı sonrası Türkiye'de kalması büyük ihtimal" dedi. Rednic'in, önümüzdeki hafta yapılacak Efes Cup Turnuvası'na, Maldaraşanu'nun alternatifi olarak Braşov'dan Stere, Sportul Studentesc'den Farmache'yi getirip deneyecek olması, bu transfere bitti gözüyle baktığının
açık bir göstergesi.
Kendilerinin de, Romanya'da şampiyonluk için mücadele ettiğini belirten Mircea Rednic, "Ancak buna rağmen bazı futbolcularımızı, hem kulübümüz hem de kendilerinin yararı doğrultusunda kiralayacağız. Maladaraşanu gitmek isterse, kendisini takımda tutmamız zor olur" diyerek sözlerini tamamladı.
Öte yandan sakatlığı nedeniyle kampın ilk etabında takımla birlikte çalışma şansı bulamayan Sergen Yalçın, 2 Şubat tarihindeki Fenerbahçe derbisinde sahada olacağını söyledi. Önceki gün MR'ı çekilen tecrübeli futbolcu, ağrıları biter bitmez arkadaşlarının arasına katılacağını belirtirken, "Kampın ikinci dönemi benim için yeterli olacak. Diyet de sürüyor. Fazlalıklarımı atıyorum. Derbiye kadar bir sorunum kalmayacak" ifadesini dile getirdi. (Spor Servisi)