Hodgson, Cüneyt Çakır'ın üstüne yürüdü

Hodgson, Cüneyt Çakır'ın üstüne yürüdü
Hodgson, Cüneyt Çakır'ın üstüne yürüdü
Euro 2012'deki performansıyla beğeni toplayan Cüneyt Çakır İngiltere-Ukrayna maçının en tartışılan ismi oldu. Taraftarların tepki gösterirken, Roy Hodgson Çakır'ın üstüne yürüdü.

2014 Dünya Kupası Elemeleri H grubunda İngiltere 'nin evinde Ukrayna'yı ağırladığı maçı yöneten Çakır, verdiği kararlarla tepki topladı. Maç sonunda İngiltere teknik direktörü Roy Hodgson hakem Cüneyt Çakır'ın üzerine yürürken sert tepki gösterdi.

Ukrayna'nın uzun süre önde götürdüğü maçta Cüneyt Çakır, İngiltere lehine 87. dakikada penaltıya hükmederken, Lampard'ın golüyle maç 1-1 eşitlikle sonuçlandı. Maçta 7 sarı kart gösteren Çakır, Steven Gerrard'a 88. dakikada ikinci sarı karttan kırmızı kart gösterdi. İngiltere'nin ağlarla buluşan bir topunu da gol olarak saymayan hakem, özellikle bu pozisyon yüzünden İngiliz taraftarlardan yoğun tepki aldı.

OLEG BLOKHİN ÖZÜR DİLEDİ
Verdiği kararların çoğu eleştirilen Cüneyt Çakır maç sonunda Ukrayna teknik direktörü Oleg Blokhin'den de tepki gördü. İddialara göre; Ukraynalı teknik adam, maç sonunda Çakır üstüne yürüyen İngiltere teknik direktörünün yanına giderek maçın hakeminin kötü bir yönetim gösterdiğini söyleyip, bunun için özür diledi.

Sosyal medya bu iddiayla çalkalanırken İngiliz taraftarlar Blokhin'e övgü dolu sözler sarfetti. Cüneyt Çakır'ın daha önce Chelsea'li John Terry'e de kırmızı kart gösterdiği hatırlatılırken, Çakır'ın maçı katlettiği öne sürüldü.