Holiganın şansı yok

İngiltere-Türkiye maçı öncesi ve sonrasında çıkan olaylarda, ikisi polis, üç İngiliz'in yaralandığı, 90 taraftarın da tutuklandığı açıklandı.

SUNDERLAND - İngiltere-Türkiye maçı öncesi ve sonrasında çıkan olaylarda, ikisi polis, üç İngiliz'in yaralandığı, 90 taraftarın da tutuklandığı açıklandı. Polis, asıl olayların Newcastle, Sunderland ve Leeds United'lı taraftarlar tarafından çıkarıldığı, tutuklananların büyük çoğunluğunun bunlardan oluştuğunu, yaralanan ve tutuklanan Türk taraftar bulunmadığını bildirdi. Maç öncesi stat yakınlarında taşkınlık yapan İngiliz holiganlara ödün verilmediği, bu grupların polise şişe ve sandalye fırlattıkları belirtildi. Yer yer Türk taraftarları taşıyan otobüslere saldıran İngiliz taraftarlar da atlı polis tarafından kontrol altına alındı.
İngiliz polisi iki yıl önce İstanbul'da Galatasaray-Leeds United arasında yapılan UEFA Kupası maçı öncesi bıçaklanarak öldürülen İngiliz taraftarların intikamını almak isteyecek İngilizler'e karşı sıkı güvenlik önlemleri aldı. Sahada 300, kent içinde de 400 polisi görev yaptı. Geçen cumartesi günü İsviçre'nin Zürih kentinde Liechtenstein-İngiltere arasında yapılan 2004 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme grubu maçı öncesi ve sonrasında çıkan olaylarda da İsviçre polisi, 25 kişiyi tutuklamıştı. (Spor Servisi)