Holiganlar iş başında!

Holiganlar iş başında!
Holiganlar iş başında!
Konya'da oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası finali öncesinde istenmeyen olaylar yaşandı. Eskişehirspor - Galatasaray maçı öncesi çıkan olaylarda iki taraftar bıçaklandı.

Radikal.com.tr - Dev final için Konya'ya akın eden her iki takımın taraftarı, stat önünde karşı karşıya geldi. Yaşanan arbedede iki taraftar bıçaklandı. Emniyet güçleri, çıkan olayların büyümesini engellemek için biber gazı ile müdahale etti. Bu arada 2000 kadar Eskişehirli taraftarın Galatasaray tribününden bilet aldığı bilgisi ulaştı. Bu gelişmenin ardından emniyet güçleri güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkardı.

Öte yandan, bazı Eskişehirsporlu taraftarların ise Galatasaray forması yaktığı görüldü. Elinde bıçakla Eskişehirsporlu taraftarları kovalayan iki kişi etrafa korku saldı.

TAKIM OTOBÜSÜNE SALDIRI

Eskişehirspor takım otobüsü stada girerken Galatasaray taraftarlarının bulunduğu bölümden şişe ve madeni para atıldı. 

Konya Atatürk Stadı'nda oynanacak karşılaşma öncesinde Eskişehirspor takımı, maçın başlamasından yaklaşık 1.5 saat önce stada geldi. Polisin stat çevresinde yoğun güvenlik önlemi almasına rağmen, Eskişehirspor takımını taşıyan otobüsün stada girişi sırasında Galatasaraylı taraftarların bulunduğu bölümden şişe ve madeni para atıldı. Polis, anons yaparak takım otobüsüne saldıran taraftarlara uyarıda bulundu.