Hollanda basını: Fener yoluna devam eder

Hollanda basını Fenerbahçe-PSV Eindhoven maçına ilişkin yer alan haber ve yorumlarında, Sarı-Lacivertlilerin PSV'den üstün bir takım
oyunu sergileyerek karşılaşmayı rahat ve kolay bir şekilde kazandığı yazdı.

AMSTERDAM - Hollanda basını Fenerbahçe-PSV Eindhoven maçına ilişkin yer alan haber ve yorumlarında, Sarı-Lacivertlilerin PSV'den üstün bir takım
oyunu sergileyerek karşılaşmayı rahat ve kolay bir şekilde kazandığı yazdı. 'Dutch basını'na göre, Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde yoluna devam edecek, PSV'nin ise bu şansı hemen hemen kalmadı.
Ülkenin en büyük gazetesi De Telegraaf, 'PSV geriye düştü, Fenerbahçe karşısında gole uzaktı' başlığını atarken, Algemeen Dagblad 'PSV sönük kaldı, ayrılışa yakın' başlığını kullandı. De Volkskrant, 'Fenerbahçe PSV'nin kalite eksikliğini iyi değerlendirdi, iki dakikada işi bitirdi', Trouw da 'PSV Avrupa'nın en iyileri arasına girmekte yetersiz' başlıklarını tercih etti.
Gazetelere göre, PSV'nin gruptan teorik olarak çıkma şansı bulunuyor, ancak kâğıt üzerindeki bu senaryoya kimse inanmıyor. PSV için bundan sonra en iyi sonucun UEFA Kupası'nda yola devam etmek olduğunu belirten gazeteler, bunun için de kesinlikle CSKA Moskova'ya karşı mutlaka galip gelinmesi gerektiğini aktardılar. Gazeteler, Fenerbahçe karşısında en iyi performansı kaleci Gomes'in sergilediğini de yazdı. (Spor Servisi)