Hollanda basını: İstanbul'dan kötü haber geldi

Hollanda basını, Inter'e kendi evinde 1-0 yenilerek Şampiyonlar Ligi'ne veda eden PSV Eindoven'ı sert bir dille eleştirken, Fenerbahçe'nin aldığı galibiyetten övgü dolu sözlerle bahsetti.

AMSTERDAM - Hollanda basını, Inter'e kendi evinde 1-0 yenilerek Şampiyonlar Ligi'ne veda eden PSV Eindoven'ı sert bir dille eleştirken, Fenerbahçe'nin aldığı galibiyetten övgü dolu sözlerle bahsetti. PSV'nin Inter karşısında sergilediği futbolu 'Anlamsız ve hedefi olmayan bir mücadele' olarak değerlendiren ülkenin en çok satan gazetelerinden De Telegraaf, 'Eindhoven, kış tatilinden sonra UEFA Kupası'nda mücadele edecek' başlığı ile kaleme aldığı haberinde, geçici teknik direktör Jan Wouters'u eleştirip, Şampiyonlar ligindeki başarısızlığın kalite ve tecrübe eksikliğinden kaynaklandığı yorumunu yaptı. Fenerbahçe'nin CSKA karşısında aldığı 3-1'lik sonucu 'Haklı bir galibiyet' olarak değerlendiren gazete, kalite olarak Fenerbahçe'nin CSKA'dan çok üstün olduğunu dile getirerek, Alex'in attığı beraberlik golünde ise "Yetenekli ve usta futbolcu, attığı golle de kalitesini ispatladı" yorumunda bulundu.
Şampiyonlar Ligi'ni 'Özel ve seçkin kulüplerden oluşan çok elit bir organizasyon' olarak tanımlayan ülke gazetelerinden Algemeen Dagblad da, PSV-Inter maçını 'PSV, elit grubunun dışında kaldı' başlığı altında okurlarına duyurdu. Fenerbahçe'nin galibiyetine de değinen gazete 'Fenerbahçe hata yapmadı' başlığı altında kaleme aldığı haberde şu görüşlere yer verdi: "PSV, İstanbul'da oynanan maçtan bir sürpriz bekliyordu fakat beklenen olmadı."
'Fenerbahçe hak etmişti'
De Trouw gazetesi de 'PSV, Avrupa'daki futbol serüvenine UEFA'da devam edecek' başlığı altında kaleme aldığı haberinde, kalite ve oyun anlayışı olarak PSV'nin Şampiyonlar Ligi'nden elenmesinin normal olduğunu savundu. Fenerbahçe'nin oynadığı futboldan övgü dolu sözlerle bahseden gazete, Sarı-Lacivertlilerin gruptan çıkmasının hakkı olduğu değerlendirmesini yaptı. De Volkskrant gazetesi ise PSV'nin almış olduğu mağlubiyeti 'Taraftarlara yapılan haksızlık' olarak değerlendirdi. "İstanbul'dan sürpriz bir haber bekleyen PSV, evinde Inter'e yenilerek seyircisini üzdü" ifadelerinin kullanıldığı haberde PSV'nin sergilediği futbol sert bir dille eleştirildi.